Najlepsi uczniowie ze szkół budowlanych okręgu szczecińskiego w ZSBT

0

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie był organizatorem i gospodarzem XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym. 5 marca ZSBT gościł u siebie 26 uczniów z 6 szkół budowlanych.

Były to: Zespół Szkół nr 7 z Koszalina, Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu z Gorzowa Wielkopolskiego, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Chojny, Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego ze Szczecina oraz Zespół Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu.

Uczestnicy OWiUB to najlepsi uczniowie ze szkół budowlanych okręgu szczecińskiego, wyłonieni po eliminacjach szkolnych.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowana jest nieprzerwanie od 1987 roku. Znajduje się w rejestrze olimpiad przedmiotowych MEiN. Przygotowując się do udziału w zawodach, uczniowie rozwijają zainteresowanie budownictwem, pogłębiają wiedzę i umiejętności budowlane, zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi oraz są zachęcani do rozwijania swoich uzdolnień.

Trzech najwyżej uplasowanych uczniów będzie reprezentować okręg szczeciński na etapie centralnym, który skupia najlepszych uczniów ze szkół budowlanych z całej Polski. Uczestnicy będą walczyć o zwolnienie z egzaminu zawodowego i o indeks uczelni technicznych.

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych reprezentowali uczniowie: Zuzanna Pawlak, Laura Stec, Anna Czubińska, Szymon Tkacz, Nikola Matuła, Mateusz Holewa, Dawid Pędziwiatr. Opiekunem młodzieży ze stargardzkiej „budowlanki” była Magdalena Wojtaszak-Kasza.

Organizatorem OWiUB jest Politechnika Warszawska.

W tym roku sponsorami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na szczeblu okręgowym byli: Starostwo Powiatowe, In-Tech Rusztowania, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT, Atlas, Cukiernia Nova, ATS oraz Zakład Budowlany Konrad Maroń.

Upominki dla wszystkich uczestników i opiekunów, ufundowane przez sponsorów, wręczyły starosta stargardzki Iwona Wiśniewska i Jolanta Smagalska z Kuratorium Oświaty w obecności dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Jerzego Herneta, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie Tomasza Zusela, zastępcy prezesa SM w Stargardzie Ewy Pilarczyk i Bronisława Stefanowicza, dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Stargardzie.

(r), fot. – ZSBT

Poprzedni artykułKonrad i Kuba wstali z kanapy i zrobili mapy
Następny artykułZgłoś azbest do likwidacji


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj