Zgłoś azbest do likwidacji

0

Do 31.03. (czwartek) przyjmowane są deklaracje przystąpienia do programu, który da szanse na usunięcie z budynków azbestu lub wyrobów go zawierających. Niebezpieczne odpady zostaną odebrane od stargardzian i później unieszkodliwione. Tylko w ubiegłym roku z prawie 70 nieruchomości w całym mieście usunięto ponad 53 tony azbestu.

Warto się pospieszyć ze złożeniem dokumentów – w przypadku dużej liczby zgłoszeń decyduje kolejność deklaracji. O dołączenie do programu mogą się starać osoby fizyczne, które są właścicielami budynków, ale również m.in. zarządcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz fundacje.

Należy pamiętać, że już po demontażu azbestu wnioskodawcy muszą we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczyć swoje obiekty i zamontować nowe pokrycie dachowe.

Deklaracja do wypełnienia i ogłoszenie są tu: https://stargard.eu/aktualnosci/zglos-azbest-do-likwidacji/ albo – w wersji papierowej – w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). W razie pytań można również zadzwonić – tel. 91 578 38 44.

(r)

fot. – źródło: bazaazbestowa.gov.pl

Poprzedni artykułNajlepsi uczniowie ze szkół budowlanych okręgu szczecińskiego w ZSBT
Następny artykułTerytorialsi z Pomorza Zachodniego też pomagają Ukraińcom


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj