Miasto podsumowuje zimę

0

Choć do początku kalendarzowej wiosny zostało jeszcze kilka dni, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej podsumowało już większość zimowych działań. Od listopada 2021 r. solarko-piaskarki i zamiatarki wyjechały 20 razy na ulice Stargardu. Pracownicy MPGK w całym mieście odśnieżali (także  ręcznie) chodniki i usuwali z nich lód.

Ostatnia zima była łagodniejsza niż ta na przełomie 2020 i 2021 r. Mimo to na ulice i chodniki wysypano 290 ton soli oraz ok. 15 ton soli z piaskiem. Usuwano zarówno śnieg, lód, jak i błoto pośniegowe.

Także alejki i ścieżki w parkach i na terenach zielonych były oczyszczane i posypywane piaskiem. To zadanie z powodzeniem realizowali podopieczni stargardzkiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dla porównania – w sezonie 2020/2021 MPGK zużyło 380 ton soli, a zimę wcześniej (2019/2020) – w ogóle nie trzeba było posypywać ulic.

W Stargardzie do dyspozycji służb są solarko-piaskarki z możliwością nałożenia pługów, a także zamiatarki z opcją zamontowania szczotek. W miesiącach zimowych dyspozytorzy MPGK przez całą dobę monitorują pogodę. W przypadku nagłych opadów jak najprędzej wysyłają ekipę odśnieżającą.

Warto wiedzieć, że w naszym mieście ulice przypisane są do trzech kategorii utrzymania – w zależności od ich znaczenia w układzie komunikacyjnym. To właśnie przynależność do konkretnej kategorii decyduje o kolejności odśnieżania.

Cały sprzęt MPGK pozostaje w gotowości jeszcze do końca marca.

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułIII liga. Kotwica rozbija Kluczevię, a Błękitni demolują KP Starogard Gdański
Następny artykułNie żyje Ludwik Krajewski – założyciel MDK Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj