Nie żyje Ludwik Krajewski – założyciel MDK Stargard

0

W poniedziałek 14 marca, w wieku 90 lat, zmarł Ludwik Krajewski – założyciel i pierwszy dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie w latach 1950-1985. Sławomir Krajewski: „Ojciec urodził się w Ukrainie. Tam jest teraz straszna wojna. Jeśli ktoś planuje kwiaty… lepiej pomóc ofiarom tej wojny”.

Ludwik Franciszek Krajewski urodził się w 1931 r. w Równem na Wołyniu (dzisiejsza Ukraina). Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Odznaczony został m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Złotym Krzyżem ZHP, z którym był bardzo związany. Żeglarz, przyjaciel dzieci i młodzieży. Twórca i pierwszy dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie w latach 1950-1985. Nauczyciel geografii w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 oraz Zespole Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Stargardzie.

Uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Krajewskiego odbędą się w Stargardzie w piątek 18 marca br.: – o godz. 10:00 msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego (os. Pyrzyckie); – po mszy nastąpi uroczyste odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku – na nowym cmentarzu (Giżynek).

– Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ludwika Krajewskiego. Straciliśmy „szefa”, który był dla nas wzorem nie tylko dobrego człowieka, ale przede wszystkim oddanego przyjaciela dzieci i młodzieży. Odejście założyciela Domu przy Portowej 3 jest dla nas niepowetowaną, bardzo bolesną stratą. Rodzinie i bliskim – w imieniu kadry i całej społeczności Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie – składam wyrazy głębokiego współczucia – mówi Małgorzata Flas, dyrektor MDK Stargard.

Zgodnie z wolą syna śp. Ludwika Krajewskiego jest, aby uczestnicy uroczystości, zamiast kupowania kwiatów, wrzucali dowolne datki do puszek wolontariuszy z Młodzieżowego Domu Kultury, parafii greckokatolickiej i Związku Ukraińców w Polsce Koło w Stargardzie na pomoc dzieciom z Ukrainy, które przyjechały do Stargardu.

Sławomir Krajewski: „Ojciec urodził się w Ukrainie. Tam jest teraz straszna wojna. Jeśli ktoś planuje kwiaty… lepiej pomóc ofiarom tej wojny”.

(r), fot. – źródło: MDK

Poprzedni artykułMiasto podsumowuje zimę
Następny artykułMiędzynarodowy sukces Marcina Parzybuta – za zdjęcie sikorki 


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj