Są pieniądze na działki

0

Przynajmniej 80 tys. zł trafi w tym roku do zarządców Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Stargardzie. Dzięki wsparciu od miasta można np. zbudować ogólnodostępny kompostownik, wymienić instalacje, postawić zbiornik na gromadzenie wód opadowych albo wykonać nowe ogrodzenie.

To już kolejny rok, w którym Stargard pomoże w zmienianiu oblicza działek, będących miejscem spędzania czasu przez tysiące mieszkańców.

Konkurs ofert jest skierowany do stowarzyszeń prowadzących Rodzinne Ogrody Działkowe. Od przyszłego tygodnia aż do 13.05. (piątek) będzie można składać formularze. Już teraz warto przygotować projekty i skompletować kilka potrzebnych dokumentów: potwierdzenie prawa do władania nieruchomością, potwierdzenie umocowania do reprezentowania wnioskodawcy, oświadczenie, że ROD nie działa w celu osiągnięcia zysku, oświadczenie o możliwości lub braku możliwości odliczenia podatku od towarów i usług oraz oświadczenie prezesa ROD-u o dostępności konkretnego terenu dla stargardzian.

W Stargardzie jest 10 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. To miejsce wypoczynku i rekreacji bardzo wielu mieszkańców naszego miasta. Co roku zarządcy ROD-ów mogą wnioskować o przyznanie dotacji m.in. na budowę i modernizację infrastruktury. Wyniki konkursu poznamy na początku czerwca.

(r)

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułZmiany w kursowaniu pociągów. Trwa usuwanie awarii urządzeń w kilkunastu lokalnych centrach sterowania [aktualizacja]
Następny artykułLoty Ryanair z Goleniowa do Warszawy będą wznowione


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj