Loty Ryanair z Goleniowa do Warszawy będą wznowione

0

Oczekiwane przez mieszkańców Pomorza Zachodniego i turystów połączenie lotnicze ze stolicą – realizowane samolotami Ryanair – zostanie przywrócone od 1 maja 2022 r. Samoloty te będą pięć razy w tygodniu zabierać pasażerów z lotniska Szczecin – Goleniów do podwarszawskiego Modlina i z powrotem – pięć razy z Modlina do Goleniowa.  

Rejsy odbywać się będą Boeingiem 737 z 189 miejscami.

– To bardzo dobra wiadomość! Jako samorząd województwa zabiegaliśmy o ponowne uruchomienie tego połączenia – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Warto przypomnieć, że wielokrotnie krytykowałem władze lotniska Okęcie i rząd PiS za likwidację połączenia z Warszawą. Szczególnie, że zrobili to w momencie przebudowy linii kolejowej, powodując mocne wykluczenie komunikacyjne Pomorza Zachodniego

Loty Ryanair z Goleniowa na Okęcie zostały wstrzymane w styczniu 2019 roku. To oznaczało duże utrudnienie w podróżowaniu do stolicy i wzrost cen biletów państwowego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT miały monopol na tej trasie.

O większa liczbę połączeń z Pomorza Zachodniego do Warszawy apelowali samorządowcy (m.in. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego), organizacje zrzeszające przedsiębiorców, branża turystyczna i zarządzający portem lotniczym Szczecin – Goleniów.

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów poinformował, że od 1 maja 2022 również PLL LOT planuje uruchomienie dodatkowych połączeń do Warszawy. Loty mają odbywać się trzy razy dziennie.

Województwo Zachodniopomorskie systematycznie zwiększa zaangażowanie finansowe w rozwój regionalnego lotniska. W ubiegłym roku objęło 5000 nowych udziałów o wartości 5 mln zł. Do 2028 roku na dokapitalizowanie spółki Port Lotniczy Szczecin – Goleniów Sp. z o.o. ma zostać przeznaczone 40 mln zł.

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułSą pieniądze na działki
Następny artykułMożesz usunąć kopciucha


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj