Nielegalny salon hazardowy zamknięto w Stargardzie [film]

0

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła nielegalne salony gier hazardowych w Stargardzie przy ul. Wojska Polskiego i w Myśliborzu.

Po bezskutecznym wezwaniu do otwarcia zamkniętych drzwi, w obu przypadkach konieczne było siłowe wejście do lokalu.

Podczas przeszukania zabezpieczono po 8 komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe online. Funkcjonariusze zabezpieczyli też pieniądze w łącznej kwocie ok. 1.500 zł.

– Ponownie nasze działania pokazały, że miejsca nielegalnego hazardu to nie tylko gry hazardowe, ale też miejsca, gdzie przebywają niebezpieczne osoby. W jednym z lokali ujawniono jedną poszukiwaną osobę. Przekazano ją do dyspozycji policji – informuje Maciej Koniuszewski z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wspierali policjanci z KP w Myśliborzu i KPP w Stargardzie.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.478 zł.

(r), fot. KAS

Poprzedni artykułZakup dekodera lub telewizora do odbioru telewizji naziemnej w nowym standardzie – z dofinansowaniem
Następny artykułBalony z rysunkami i marzeniami ukraińskich dzieci pofrunęły w świat


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj