Budowa Park&Ride – kolejne etapy robót za nami

0

Trwają intensywne prace przy bardzo ważnej inwestycji w centrum Stargardu. Przy ul. Barnima powstaje ogromny parking, a sama ulica jest w trakcie modernizacji. Wartość wszystkich prac to ponad 20 mln zł.

Wykonawca kontynuuje roboty w budynku socjalno-usługowym, który znajduje się na parkingu. Ściany zostały już otynkowane. Trwają tam jeszcze prace przy instalacjach wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Na budynku montowane są tzw. łamacze świateł, czyli detale architektoniczne służące rozproszeniu promieni słonecznych. To rozwiązanie, które pozwala uniknąć zbyt mocnego nagrzania obiektu. Oprócz tego na placu budowy trwają roboty przy kanalizacji deszczowej i murze z cegły klinkierowej.

Jednocześnie cały czas modernizowana jest ul. Barnima. Praktycznie gotowa jest tam kanalizacja deszczowa. Kolejny etap to układanie warstw konstrukcyjnych na drodze. Piesi zyskają komfortowy chodnik wzdłuż całej ulicy, a rowerzyści – kolejną trasę, która połączy Zintegrowane Centrum Przesiadkowe ze ścieżką przy ul. Spokojnej i pasami dla cyklistów na ul. Bogusława IV. Całość zostanie odpowiednio oświetlona.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już tej jesieni stargardzianie skorzystają ze wszystkich części składowych tej dużej inwestycji.

Park&Ride to przede wszystkim możliwość zostawienia na ogromnym parkingu w centrum miasta własnego środka lokomocji – samochodu lub roweru – i wybór komunikacji zbiorowej. Użytkownicy wygodnie przejdą na dworzec PKP lub do ZCP. Dzięki przebudowie ul. Barnima również dojazd do P&R będzie ułatwiony. Z całej inwestycji skorzystają wszyscy użytkownicy dróg – piesi, rowerzyści oraz kierowcy, zarówno ze Stargardu, jak i z okolicznych miejscowości.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZapraszają dzieci z Ukrainy do kina SCK na bajki w ich języku
Następny artykułXI Turniej Jednego Wiersza „O strunę z harfy Homera”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj