XI Turniej Jednego Wiersza „O strunę z harfy Homera”

0

W ZSBT odbyła się 11. edycja Turnieju Jednego Wiersza „O strunę z harfy Homera”. Wzięło w nim udział 13 uczestników ze Stargardu, Choszczna, Pyrzyc i Maszewa.

W utworach przeważała tematyka miłosna, ale można było też wysłuchać wiersza, który komentuje sytuację na Ukrainie. Młodzież zwierzała się z tego, że bywa niezrozumiana przez otoczenie, a jako remedium na smutki wykorzystuje używki. Aż trzy uczestniczki turnieju to uczennice Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych: Angelika Sucholas, Nadia Zielińska i Dagmara Ruta.

Wiersze oceniało jury w składzie: Danuta Romana Słowik ze Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, Irena Zalewska, doradca metodyczny nauczycieli bibliotekarzy w PODN, i Piotr Słomski, redaktor naczelny „Dziennika Stargardzkiego”.

W zmaganiach zwyciężyła Roksana Kosyl (fot. 1) z LO nr 1 w Stargardzie – wygraną zapewnił jej pełen metafor i zagadek wiersz „Ryba Salingera”. II miejsce zajęła Magdalena Grodzicka (fot. 2) z ZS 1 w Choszcznie, prezentująca utwór „I tak cię kocham”. III miejsce wywalczyła Wiktoria Stępczyńska (fot. 3) z SP 4 w Stargardzie, która przedstawiła wiersz „O 8 rano”. Wyróżnienie otrzymała Angelika Sucholas (fot. 4) z ZSBT za wiersz „Zatrzymał się świat”, opisujący lęki związane z wojną na Ukrainie. Alicja Jabłońska (fot. 5) z ZS 1 w Choszcznie zdobyła Nagrodę Publiczności. Za najpiękniejszą recytację nagrodzono Kornelię Babiuch (fot. 6) z SP w Maszewie. Nagrodę ufundowaną przez Związek Literatów Polskich otrzymała Natalia Kida (fot. 7) z ZS 1 w Pyrzycach za wiersz „Artysta”, opiewający natchnienie i wysiłek twórcy, który nie zawsze zostaje doceniony.

Tradycyjnie już patronat nad Turniejem Jednego Wiersza objęli: Starostwo Powiatowe w Stargardzie, które reprezentował wicestarosta Łukasz Wilkosz, oraz „DS”.

Organizatorkami konkursu były polonistki ZSBT: Margerita Kujawska, Dorota Maczek, Anna Pietrusewicz i Aneta Słaba.

(r), fot. ZSBT

Poprzedni artykułBudowa Park&Ride – kolejne etapy robót za nami
Następny artykułKwalifikacja wojskowa 2022


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj