Godzina dla Ziemi 2022. Zgaśnie wieża ciśnień przy Czarnieckiego

0

Najbliższa sobota (26.03.) to okazja do udziału w corocznej akcji WWF – Godzina dla Ziemi. Tego dnia na całym świecie zgasną światła w domach, budynkach użyteczności publicznej i iluminacje zabytków. W Stargardzie punktualnie o 20:30 w mroku pogrąży się wieża ciśnień. Wszyscy chętni mieszkańcy mogą dołączyć do tej akcji.

Godzina dla Ziemi to jeden z największych ekologicznych projektów o zasięgu ogólnoświatowym. W Polsce światła gasną już od 15 lat. Zasady są bardzo proste – co roku dokładnie takie same. Na 60 minut wyłączamy urządzenia elektryczne i oświetlenie. W sobotę (26.03.) o 20:30 w Stargardzie zgaśnie iluminacja miejskiej wieży ciśnień. To symboliczny gest i jednocześnie zwrócenie uwagi na konieczność ochrony naszej planety.

Przy okazji Godziny dla Ziemi prowadzona jest także akcja edukacyjna. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Razem dla planety”. Organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników do refleksji nad zmianami klimatu. To również próba wzbudzenia szacunku dla zasobów naturalnych naszej planety i promocja ekologicznych działań w codziennym życiu.

(r)

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułStargard Festiwal ’22. Wystąpią gwiazdy z najwyższej półki
Następny artykułObwodnica północna – prace ruszyły pełną parą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj