Obwodnica północna – prace ruszyły pełną parą

0

W Stargardzie realizowana jest kolejna duża i ważna inwestycja. Budujemy odcinek północnej obwodnicy miasta. To następny projekt, który pomoże usprawniać ruch drogowy. Skorzystają na nim kierowcy, ale również piesi – dzięki mniejszej liczbie samochodów w centrum poprawi się bezpieczeństwo stargardzian.

Fragment od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej będzie kosztować około 10 mln zł.

– Roboty na budowie pierwszego odcinka wyraźnie postępują. Robimy spory krok ku wyprowadzeniu z miasta tranzytu pomiędzy Szczecinem a Goleniowem i umożliwieniu wyboru alternatywnej trasy samym mieszkańcom. Już pierwszy odcinek tej obwodnicy, w połączeniu z przebudowywanym wiaduktem na ul. Składowej, zdecydowanie poprawi jakość przemieszczania się po całym mieście. Jestem przekonany, że finalnie wszyscy docenimy i odczujemy, jak ważny jest to projekt. Dopełnią go następne części planowane do realizacji przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich, które złapią i wyprowadzą kolejne tysiące samochodów z ulic w Stargardzie – mówi prezydent Rafał Zając.

Cała obwodnica zacznie się na ul. Hanzeatyckiej. Pobiegnie od ronda w pobliżu dawnego Tesco, przez budowany właśnie odcinek na ul. E. Orzeszkowej i dalej do granic miasta. Docelowo włączona będzie do fragmentu przygotowywanego przez GDDKiA i łączącego drogi krajowe nr 20 i 10. Dzięki temu korzyści odczują zmotoryzowani i piesi mieszkańcy osiedli Zachód i Chopina, ale także Śródmieścia. Nową drogą pojadą m.in. ciężkie transporty ze Stargardzkiego Parku Przemysłowego i terenów po ZNTK. Mniejsza liczba aut na pewno przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Wzdłuż budowanej nowej drogi będą chodniki i ścieżki rowerowe. Całość zostanie też odpowiednio oświetlona. Pojawią się również drzewa i krzewy. Ta część obwodnicy powinna zostać oddana do użytku w 2023 r. Na inwestycję miasto pozyskało ponad 6,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej na: https://www.youtube.com/watch?v=0ua6fhiNTLI

(r)

fot. Paweł Bieg

mapa – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułGodzina dla Ziemi 2022. Zgaśnie wieża ciśnień przy Czarnieckiego
Następny artykułBarlinek w Stargardzie. Malują od 10 lat


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj