Mirat i Stargum – przedsiębiorcami roku 2021. Prezydent: „Jesteśmy na dobrym kursie”

0

Coroczna Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to wydarzenie, podczas którego poznajemy kolejne stargardzkie produkty lokalne, liderów stargardzkiego biznesu i laureata nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora i inne wyróżnienia. Tak było i tym razem, ale bardziej „bogato”, gdyż w wielu przypadkach nagradzano – w danej kategorii – więcej niż jedną firmę.

Ze względu na sytuację w Ukrainie wydarzenie w Stargardzkim Centrum Kultury poprzedziła minuta ciszy – w geście solidarności i pamięci o ofiarach prowadzonej tam wojny.

Nawiązywały do tego szczególne szaliki w ukraińsko-polskich barwach dla każdego z laureatów. Gadżety przygotowała firma World Sports Company, której szwalnia znajduje się w naszym mieście.

Początek gali był wyjątkowy. Na ekranie pojawiła się – w okolicznościowym nagraniu ze względów zdrowotnych – Renata Naworol, prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej, która pogratulowała sukcesów w ub.r. koleżankom i kolegom z SIG-u i zaapelowała do nich, by zadbali o siebie i swoich bliskich.

Stargardzka Izba Gospodarcza przyznała, tym razem dwie, nagrody za najlepsze prace dyplomowe. To wyróżnienia wręczane już od 11 lat. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Zagórski – autor pracy „Rynek offshore wind w Polsce – analiza i ocena perspektyw rozwojowych”. Drugie – Bogumiła Wereśniak za pracę „Wykorzystanie dźwigni finansowej i ryzyko z tym związanym na podstawie firmy transportowej”. Oboje są studentami stargardzkiego wydziału Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Podczas Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości wręczono również nagrody zwycięzcom konkursu Stargardzkiej Izby Gospodarczej. SIG już po raz czternasty docenił lokalnych przedsiębiorców, przyznając wyróżnienia w kilku kategoriach.

LIDER STARGARDZKIEGO BIZNESU 2021 – mikroprzedsiębiorstwa:

– Browar Stargard Tomasz De Weyher, Wojciech Naklicki – twórca różnego rodzaju piw nawiązujących do historii naszego miasta, odtwarza przedwojenne, regionalne style piwne, komponuje też nowofalowe i wyjątkowe piwa,

Kawasutra Marek Matysiak – twórca Kawiarni na Okrągło, czyli mobilnej kawiarni na rowerze, która pojawia się w różnych miejscach w całym Stargardzie i nie tylko.

LIDER STARGARDZKIEGO BIZNESU 2021 – małe przedsiębiorstwo:

Scanwir – firma jest producentem maszyn do obróbki drewna dla branży stolarskiej.

LIDER STARGARDZKIEGO BIZNESU 2021 – średnie przedsiębiorstwo:

Zakład Przetwórstwa Mięsnego OZIMEK – rodzinna firma założona w 1992 r., producent m.in. „Specjałów z Wędzarni” i „Wędlin jak z PRL-u”.

PRODUKT/USŁUGA ROKU 2021

Cameleon Detailing Michał Pospiech – auto SPA – usługi detailingowe,

Wydawnictwo WEST POMERANIA cykl plakatów promujących Stargard,

Kuca bezudarowy izolator sieci trakcyjnej 7520-3 i 7520-4.

INWESTOR ROKU 2021

Ośrodek Sportu i Rekreacji – wyróżnienie za kompleksową modernizację pływalni miejskiej,

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – nagroda za rewitalizację zabytkowej kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21 (siedziba SCN Filary).

EKSPORTER ROKU 2021

Radiometer Solutions – producent urządzeń i rozwiązań do gazometrii krwi.

Nagrody wręczał Bartłomiej Jaroszyński, wiceprezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej.

– Stargardzcy przedsiębiorcy wkładają ogromny wysiłek w swoje firmy, ale też w dobre funkcjonowanie lokalnych społeczności – ludzi, którzy u nich pracują, i ich rodzin. Prowadząc działalność, dając zatrudnienie, znacząco oddziałują na gospodarkę naszego miasta i szeroko pojęty rozwój całego Stargardu. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i dziękuję za codzienną pracę oraz wielką determinację. Trzymam również kciuki za ich dalszą aktywność – mówił prezydent Rafał Zając. – Rokiem 2021 pokazaliśmy, że jesteśmy na dobrym kursie. Nie możemy z niego zejść, mimo wszystkich kryzysów – pandemii, wysokiej inflacji i wojny za naszą wschodnią granicą.

  1. EDYCJA KONKURSU MARKA MIASTA — Stargardzki Produkt Lokalny

– Kawasutra Marek Matysiak – Kawiarnia na Okrągło – kategoria Debiut Roku,

Cukiernia JACEK PLACEK – rzemieślniczy produkt – rożki,

Firma Handlowo-Usługowa CZAS – rodzinne przedsiębiorstwo świadczące usługi zegarmistrzowskie w szerokim zakresie oraz prowadzące handel czasomierzami,

Piekarnia SKOWRON – pieczywo wyborowe – paluch,

PREISS Artystyczne Wyroby Metalowe Marian i Leokadia Preiss.

Nagroda im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku trafiła tym razem do dwóch firm. Nagrodzeni zostali: Mirat – internetowy sklep z meblami i wyposażeniem wnętrz, który oferuje swoim klientom ponad 50 tys. artykułów, oraz Stargum Stankiewicz – producent wyrobów gumowych, granulatów na nawierzchnie sportowe, place zabaw itp.

W tej części uroczystości nagrody wręczali: prezydent Rafał Zając, zastępca prezydenta Ewa Sowa, przewodniczący Rady Miejskiej w Stargardzie Michał Bryła i zastępca prezydenta Piotr Mync.

Galę prowadzili Aleksandra Zalewska-Stankiewicz i Bartłomiej Jaroszyński. Uświetniły ją występy utalentowanych młodych wokalistek: Eryki Wieleby i Adrianny Bąk, którym akompaniował na fortepianie Patryk Matwiejczuk.

oprac. bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułDołącz do żołnierzy, oddaj krew
Następny artykułWyniki naboru na stanowisko ds. kontaktu z mediami w starostwie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj