Przebudowa węzła drogowego Szczecin Kijewo wchodzi w końcową fazę

0

Od poniedziałku (28 marca) do końca tygodnia wystąpią utrudnienia w ruchu związane z układaniem nawierzchni bitumicznej na węźle Szczecin Kijewo, który łączy autostradę A6 z drogą krajową nr 10. Prace prowadzone będą również na funkcjonujących łącznicach, co będzie wiązało się z czasowym wyłączeniem ich z ruchu na okres kilku lub kilkunastu godzin. 

To znak, że przebudowa węzła drogowego Szczecin Kijewo wchodzi w końcową fazę. Utrudnienia w ruchu potrwają do 2-3 kwietnia. Całkowite zakończenie robót związanych z przebudową węzła planowane jest na lipiec tego roku.

Prace będą prowadzone również na obecnie otwartych łącznicach, gdzie na całej szerokości jezdni układana będzie warstwa ścieralna. Dlatego planowane są następujące wyłączenia z ruchu poszczególnych relacji:

– 28 marca (poniedziałek) – zamknięcie od około godz. 18 do późnych godzin nocnych relacji Stargard – Świnoujście i Szczecin – Świnoujście,

– 29 marca (wtorek) – zamknięcie od około godz. 17 do późnych godzin nocnych relacji Kołbaskowo – Stargard,

– 30 marca (środa) – zamknięcie od około godz. 17 do późnych godzin nocnych relacji Kołbaskowo – Stargard,

– 31 marca (czwartek) – zamknięcie od około godz. 9 do godz. 17 relacji Szczecin – Kołbaskowo,

– 2 kwietnia (sobota) – zamknięcie od około godz. 9 do godz. 17 relacji Szczecin – Kołbaskowo.

Dodatkowo 31 marca (czwartek) planowane jest przełożenie ruchu z jezdni A6 w stronę Kołbaskowa na jezdnię w stronę Świnoujścia/Gdańska. Większość robót będzie wykonywana w godzinach nocnych, gdy jest mniejszy ruch. Ruch zostanie skierowany na objazdy poprzez sąsiednie węzły drogowe. Terminy wprowadzania poszczególnych utrudnień mogą być jeszcze modyfikowane ze względu na ewentualne zmiany warunków pogodowych.

– Wykonanie nawierzchni umożliwi realizację dalszych prac na inwestycji, w tym robót wykończeniowych. Sukcesywnie wykonywane jest oznakowanie pionowe, oświetlenie, bariery energochłonne i prace wykończeniowe przy nowym wiadukcie w ciągu DK10. Na odcinkach nowych nawierzchni będzie jeszcze wykonywane oznakowanie poziome. Likwidowane będą stopniowo przejazdy między jezdniami i łącznicami używane na wcześniejszych etapach robót – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

(r)

fot. GDDKiA

Poprzedni artykułBarlinek w Stargardzie. Malują od 10 lat
Następny artykułDołącz do żołnierzy, oddaj krew


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj