Była Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum – jest Akademia Nauk Stosowanych

0

SSW Collegium Balticum – jedna z najstarszych szczecińskich prywatnych szkół wyższych – zmienia status uczelni, a co za tym idzie, także oficjalnie zmienia nazwę na Akademię Nauk Stosowanych.

Collegium Balticum pozytywnie przeszło procedurę weryfikacyjną i uzyskało zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na ww. zmiany. Tym samym z dniem 28 marca br. uczelnia dołączyła do elitarnego grona Akademii Nauk Stosowanych w Polsce.

Akademie Nauk Stosowanych to uczelnie, które spełniły wymogi ministerialne, świadczące o wysokim poziomie nauczania praktycznego, doskonałej kadrze i prestiżu uczelni. Kryteria pozwalające na przyznanie nowego statusu to m.in. stan studentów, długość funkcjonowania uczelni i – co najważniejsze – również oceny kierunków wydane przez Polską Komisję Akredytacyjną.

– Jesteśmy dumni, że nasza codzienna praca i przyświecająca nam misja, została zauważona i doceniona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – mówi  Tatiana Staroń, kanclerz uczelni. – Collegium Balticum ma już 22-letnią tradycję i nadal prężnie rozwija swoją działalność w trzech miastach w województwie zachodniopomorskim, a studia podyplomowe realizuje w kilkunastu miastach w Polsce.

Z kolei dr hab. Aleksandra Żukrowska, rektor Collegium Balticum – Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie, podsumowuje: – Zmiana statusu jest dla nas wyróżnieniem, ale także zobowiązaniem. Dzięki temu, nadal możemy prowadzić kierunki nauczycielskie bez konieczności posiadania wsparcia ze strony tak zwanych patronów, czyli innych uczelni. Nadal pracujemy nad wzbogacaniem oferty zgodnie z potrzebami lokalnego rynku. Aktualnie pracujemy nad wnioskami w celu poszerzenia oferty, ale na ten moment nie będziemy nic zdradzać.

Wraz ze zmianą statusu i nazwy zmienia się również identyfikacja wizualna uczelni.

(r)

Poprzedni artykułIII liga. Pech Kluczevii, zwycięstwo Błękitnych
Następny artykułW Stargardzie ma powstać pomnik „żołnierzy wyklętych”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj