Uczyli się surfować z głową

0

Młodzi ludzie ze stargardzkich szkół podstawowych wzięli udział w kampanii, którą przeprowadzili specjaliści z Poradni Profilaktyczno-Konsultacyjnej MONAR. Uczniowie poznali zagrożenia, jakie mogą się pojawić podczas korzystania z internetu. Przygotowali też prace plastyczne na ten temat, które można oglądać na ekspozytorach w parku Chrobrego.

Kampania „Surfuję z głową” skierowana była przede wszystkim do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych. W warsztatach uczestniczyli również nauczyciele.

Młodzi stargardzianie nauczyli się rozpoznawać zagrożenia w sieci i dowiedzieli się, co trzeba zrobić w sytuacji budzącej niepokój. Jednym z elementów kampanii był konkurs plastyczny. Jego efekty są do zobaczenia na wystawie w parku Chrobrego. To dobra okazja do rozmowy z dziećmi o cyberbezpieczeństwie. O tych ważnych sprawach, w łatwy sposób, mówią właśnie kolorowe rysunki.

Organizator kampanii – Stowarzyszenie MONAR – prowadzi w naszym mieście także punkt profilaktyczno-konsultacyjny przy ul. Wojska Polskiego 30/2. Każdy, kto zmaga się z uzależnieniem od narkotyków, może tam liczyć na wsparcie doświadczonych terapeutów. Pomoc jest udzielana również ich bliskim. Poradnia działa we wtorki i środy od 13:00 do 18:00. Można również umówić się na inny termin. W razie jakichkolwiek pytań wystarczy zadzwonić pod nr 534 877 833.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPożar na terenie b. ZNTK
Następny artykułNowe udogodnienia na cmentarzu w Giżynku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj