Startuje gryfiński Włóczykij – ponad 50 wydarzeń i solidarność z Ukrainą

0

W środę (6 kwietnia) rozpoczyna się Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. Organizację jednej z największych imprez podróżniczych w Polsce wspiera Województwo Zachodniopomorskie. W programie znajdziemy ponad pięćdziesiąt wydarzeń. Ważnym akcentem tegorocznego Włóczykija będzie blok propozycji dotyczących Ukrainy i społeczności ukraińskiej, która znalazła schronienie w naszym kraju.

16. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w dniach 6-10 kwietnia 2022. Gryfino po raz kolejny stanie się miejscem, w którym przetną się szlaki reportażystów, miłośników wędrówek, etnografów oraz artystów. Główne wydarzenia festiwalowe będą tradycyjnie obywać się w budynku głównym Gryfińskiego Domu Kultury (Gryfino, ul. Szczecińska 17).

Festiwal otworzą (6 kwietnia) znakomity polski reportażysta Mariusz Szczygieł, a także fotografik Krzysztof Werema. Inauguracji towarzyszyć będzie degustacja kuchni ukraińskiej. To niejedyny ukraiński akcent, jaki zaplanowali organizatorzy Włóczykija. W programie festiwalu znajdziemy prezentacje podróżniczo-reporterskie związane z Ukrainą (udział w imprezie zapowiedziały osoby, które relacjonują wojnę w Ukrainie m.in. Tomasz Grzywaczewski i Szymon Opryszek). Inną niż dotychczas formułę będzie miał legendarny Bal Włóczykija. Tym razem odbędzie się on jako Spotkanie integracyjne „Solidarni z Ukrainą” (9 kwietnia) w malowniczym Krzymowie. Ponadto specjalnie, na potrzeby najmłodszych mieszkańców z Ukrainy, ułożony został darmowy zestaw warsztatów podróżniczych w ramach Małego Włóczykija.

Gośćmi 16. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij będą też m.in. Michał Żakowski, Przemek Kossakowski, Michał Woroch, Tomasz Słomczyński, Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, Maciej Gaca. Obok prezentacji podróżniczych mocną częścią festiwalu są wydarzenia muzyczne. W tym roku na festiwalowej scenie zagrają Kev Fox, Bielas i Marynarze oraz Sneaky Jesus.

Informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie www.wloczykij.com oraz stronie festiwalu na Faceboooku https://www.facebook.com/Festiwal-W%C5%82%C3%B3czykij-373492680362.

Program dostępny jest na stronie http://www.wloczykij.com/index.php?plik=program

Jedną z największych imprez podróżniczych w Polsce wspiera finansowo Województwo Zachodniopomorskie. Włóczykij służy promocji regionu, podczas festiwalowych wydarzeń prezentowane są walory turystyczne i przyrodnicze Pomorza Zachodniego.

Można już nabyć karnety na festiwal oraz bilety na koncerty, wycieczki i bilety jednodniowe. Internetowa sprzedaż wejściówek przez stronę Gryfińskiego Domu Kultury https://gdk.com.pl/ (zakładka KUP BILET) oraz przekierowanie ze strony oficjalnej festiwalu www.wloczykij.com.

Spot tegorocznego Włóczykija: youtu.be/kwk4hnS9gDI

(r) – materiały prasowe

Poprzedni artykułMamy darmowe wi-fi pod chmurką
Następny artykułPO u prezydenta. „Samorządy wciąż muszą szukać środków w budżecie, aby pokryć brakujące kwoty”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj