Oświadczenie. CBA w Urzędzie Marszałkowskim WZ

0

W nawiązaniu do doniesień medialnych dotyczących śledztwa CBA w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Biuro Prasowe UM WZ wystosowało oświadczenie.

Oto jego treść: „Możemy potwierdzić, że czynności są prowadzone. Obecnie przekazujemy wszystkie materiały, o które wnieśli funkcjonariusze. Z uwagi na tajemnicę postępowania, nie jesteśmy upoważnieni do przekazywania żadnych informacji na ten temat.

Jednocześnie podkreślenia wymaga fakt, że nasz Urząd dba o najwyższe standardy transparentności – zarówno w zakresie dystrybucji funduszy Unii Europejskiej, zamówień publicznych, jak i udostępniania informacji publicznych. Potwierdziła to choćby szeroko nagłośniona kontrola CBA wszystkich urzędów marszałkowskich w Polsce z roku 2016, gdy rzecznik CBA zarzucał nam wielkie nieprawidłowości, a po latach czynności kontrolnych nie wykazało ani jednego uchybienia.

Na tym etapie nie można oczywiście wykluczyć nielegalnego działania pojedynczego urzędnika, ale w obecnej chwili nie mamy ku takim twierdzeniom żadnych przesłanek. Niestety, dotychczas niejednokrotnie mieliśmy doświadczenia w zakresie politycznych działań ze strony służb. Obecnie współpracujemy z CBA w zakresie udostępnienia wszelkich dokumentów i urządzeń wskazanych jako niezbędne do prowadzenia śledztwa i czekamy na więcej informacji”.

(r) – Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego WZ

Poprzedni artykułKawiarenka Literacka. Spotkanie z pisarką Dianą Brzezińską w Piwnicy TPS
Następny artykułSKM – pamiętaj o przedłużeniu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj