SKM – pamiętaj o przedłużeniu

0

Już prawie 19 tys. osób odebrało swoją Stargardzką Kartę Mieszkańca. Należy pamiętać, że po upływie 2 lat od daty wydania, trzeba przedłużyć ważność karty. Można to zrobić – przez internet na stronie www.stargardvita.pl albo w dowolnym punkcie wydawania SKM: w Urzędzie Miejskim w Stargardzie (ul. S. Czarnieckiego 17 i w Ratuszu), Stargardzkim Centrum Kultury, Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, AquaStar i Stargardzkim Centrum Nauki FILARY.

Link do przedłużania SKM online będzie dostępny na www.stargardvita.pl już niebawem. Po wybraniu tej opcji należy załączyć skan lub zdjęcie pierwszej strony rozliczonego PIT-u za 2021 r. – z potwierdzeniem złożenia w Urzędzie Skarbowym lub UPO (w przypadku zeznań składanych przez internet). Dzięki temu przedłużymy ważność naszych kart o następne 2 lata. Można to również bez problemu zrobić osobiście w jednym z 6 punktów wyrabiania SKM – np. podczas wizyty w kinie albo przy zakupie biletów MPK.

Stargardzkie Karty Mieszkańca czekają też na tych, którzy jeszcze ich nie mają. Podczas wyrabiania SKM trzeba pokazać pierwszą stronę rozliczenia za 2021 r. z adresem zamieszkania w naszym mieście oraz Urzędem Skarbowym w Stargardzie. O karty dla pozostałych członków rodziny może wnioskować jedna osoba. Wystarczy dołączyć ich pełnomocnictwa i znać numery PESEL. Szczegółowe informacje i dokumenty są do pobrania na stronie www.stargardvita.pl.

Posiadacze SKM mają wiele zniżek i udogodnień. Za jeden dzień koncertowy na Stargard Festiwal ’22 zapłacą tylko symboliczną złotówkę. Więcej informacji i linki do biletów tutaj. Tysiące mieszkańców korzysta też z tańszych wejściówek do AquaStar, Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY i Stargardzkiego Centrum Kultury. Mniej płacą także za przejazdy autobusami MPK – tylko 40 zł za bilet miesięczny (20 zł bilet ulgowy). Dzieci posiadaczy SKM mają pierwszeństwo w przyjęciu do miejskich przedszkoli i żłobka. Z wielu okazji można również skorzystać u stargardzkich, prywatnych przedsiębiorców.

(r)

Poprzedni artykułOświadczenie. CBA w Urzędzie Marszałkowskim WZ
Następny artykułTargi Pracy. Większość stanowiły uchodźczynie z Ukrainy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj