PGE Spójnia Stargard. Są na finiszu

0

Po pięciu przegranych z rzędu, stargardzka Spójnia w końcu się przełamała. W meczu na własnym parkiecie pokonała WKS Śląsk Wrocław.

PGE Spójnia Stargard – WKS Śląsk Wrocław 86:73 (18:23, 31:17, 20:22, 17:11)

PGE: Szymkiewicz 18, Młynarski 18, Gilder 16, Johnson 14, Gray 12, Steele 8, Szmit 0, Grudziński 0

WKS: Kanter 24, Justice 15, Trice 15, Karolak 5, Wójcik 4, Gabiński 4, Tomczak 4, Gordon 2

To było przedostatnie spotkanie Spójni w sezonie zasadniczym. Sezonie, w którym od pewnego czasu było wiadomo, że stargardzianie nie zagrają w fazie play-off. To co pozostało podopiecznym Macieja Raczyńskiego, to już tylko gra dla swoich kibiców.

W meczu z WKS Śląsk Wrocław udało się zadowolić sympatyków biało-bordowych.

Początek nie był zbyt obiecujący, bo to goście zdobyli 6 punktów z rzędu, a po 4 minutach ich przewaga wzrosła do 9 oczek. Spójnia próbowała odrabiać straty i kiedy wydawało się, że na koniec pierwszej kwarty zbliży się na 2 punkty, za „3” trafił D’Mitrik Trice ze Śląska.

Ten sam zawodnik rozpoczął również punktowanie w drugiej kwarcie, notując celny rzut za „2”. Z czasem jednak wypracowana przez przyjezdnych przewaga zaczęła topnieć, a po „trójce” Kacpra Młynarskiego w połowie kwarty to stargardzianie wyszli na prowadzenie (33:32). Po nim trafili jeszcze Daniel Szymkiewicz i Kerron Johnson. Teraz to WKS gonił wynik, ale większa skuteczność była po stronie podopiecznych Macieja Raczyńskiego, którzy do szatni na długą przerwę schodzili przy korzystnym dla siebie rezultacie 49:40.

Po zmianie stron Spójnia kontrolowała przebieg gry, nie dopuszczając, aby rywal za bardzo się zbliżył. Co więcej, wykorzystując chwilowy przestój, powiększyła przewagę to 15 punktów (65:50).

WKS dążył do zmiany losów spotkania, ale w najlepszych fragmentach był w stanie zbliżyć się maksymalnie na 7 oczek.

Ostatecznie podopieczni Macieja Raczyńskiego zwyciężyli 86:73.

13 kwietnia (środa) Spójnia zagra ostatni mecz sezonu. W hali OSiR podejmie Grupę Sierleccy Czarni Słupsk. Początek o godz.17:30.

Poprzedni artykułProjekt Kobiety 2022. Wystawa „Piękna i Bestia” – teraz w Warszawie, później w Stargardzie