Seniorzy, do dzieła!

0

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 15. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”. Formularze można wysyłać do 15.04. (piątek). Zasady są bardzo proste. Wystarczy mieć 60 lub więcej lat i dobry pomysł na projekt społeczny. Można działać samodzielnie albo w parze z kimś młodszym o minimum 25 lat. Szczegółowe informacje są na stronie www.seniorzywakcji.pl

Organizatorzy pomagają dopracowywać, rozwijać i przekształcać pomysły w projekty poprzez bezpłatne warsztaty oraz wsparcie doświadczonych ekspertów, Przyznają też dotacje na realizację tych projektów,

Propozycje powinny być związane z edukacją i kulturą, wykorzystaniem nowoczesnych technologii przez osoby starsze, działaniami na rzecz środowiska i klimatu albo aktywizacją seniorów w życiu społecznym. Można też zgłaszać pomysły sprzyjające integracji z uchodźcami z Ukrainy.

Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie tylko we współpracy z organizacją pozarządową – np. fundacją lub stowarzyszeniem, która stara się o dotację. W naszym mieście działają różne podmioty wspierające seniorów. Wykaz wszystkich organizacji jest tutaj.

Konkurs „Seniorzy w akcji” realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

(r)

fot. Maciej Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułRuszyły prace przy Pileckiego
Następny artykułDołączył do floty MPK w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj