Święto Książek i Kwiatów – wystawa, senyera, kiermasz, film

0

23 kwietnia w Katalonii obchodzony jest Dzień Świętego Jerzego, patrona Katalonii. Tego dnia ulice katalońskich miast zapełniają się stoiskami z książkami i różami – książki trafiają do mężczyzn, a róże do kobiet. W tle tej tradycji jest smok, bowiem to z walki z nim zasłynął św. Jerzy.

Stowarzyszenie Omne Verbum w 2021 roku podjęło próbę zaszczepienia w Stargardzie tego pięknego i romantycznego święta. Pamiątką po ubiegłorocznych obchodach jest różana senyera (nazwa flagi Katalonii) przy Stargardzkim Centrum Kultury.

Tegoroczne obchody Święta Książek i Kwiatów zaplanowano na 21-23 kwietnia.

Od 21 kwietnia będzie można oglądać w Galerii Sala 108 Stargardzkiego Centrum Kultury wystawę plakatu mistrza katalońskiej secesji Alexandre de Riguera. Uroczysty finisaż odbędzie się 18 maja o 18:00.

22 kwietnia o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej w Grzędzicach odbędzie się Spotkanie z Pogromcą Smoka. W tym roku przy SP w Grzędzicach zostanie posadzona kwietna senyera, która będzie trwałą pamiątką obchodów tego święta.

23 kwietnia o 12:00 w holu kina SCK rozpocznie się wiosenna edycja Stargardzkiego Kiermaszu Książek, na którą zaproszeni są wszyscy miłośnicy literatury. Pamiętajmy: literatura to nie makulatura! Kiermasz potrwa do godz. 16:00.

– O 16:30 rozpocznie się wieńczący Święto Książek i Kwiatów seans filmowy. We współpracy z Przewodnikami bez Granic przygotowaliśmy filmowy spacer po Barcelonie. Tym razem poszukamy w tym mieście śladów Picassa, ale na pewno będzie też coś ekstra, specjalnie dla uczestników stargardzkiego Święta Książek i Kwiatów – informuje Omne Verbum.

Wychodząc z kina, będzie można zabrać ze sobą kwiaty przygotowane przez grupę fb Kwiaty do adopcji – Stargard.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest nieodpłatne.

(r)

Poprzedni artykułDoradzają, aktywizują i integrują
Następny artykułMarihuana w drewnianych klockach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj