Marihuana w drewnianych klockach

0

Zamiast ubrań w przesyłce skontrolowanej przez zachodniopomorską KAS znaleziono narkotyki. Ukryto je w ośmiu drewnianych klockach. Paczka nadana w Pruszkowie miała dotrzeć do Irlandii Północnej.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), pełniący służbę w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej, skontrolowali przesyłkę wysłaną do odbiorcy w Irlandii Północnej. W paczce ujawniono osiem drewnianych klocków.

Ponieważ zawartość przesyłki nie zgadzała się z dołączoną deklaracją, z której wynikało, że w paczce mają się znajdować ubrania, przesyłkę prześwietlono urządzeniem RTG. Zdjęcie wykazało, że wnętrze klocków wypełnione jest inną, niejednolitą substancją.

Po rozpakowaniu kartonu funkcjonariusze wyczuli intensywny, charakterystyczny zapach, przypominający zapach konopny. Gdy otwarto jeden z drewnianych elementów, zauważono w wydrążonej przestrzeni pakunek owinięty folią i taśmą izolacyjną – o wadze 215 gramów.

Podobnie było z pozostałymi klockami.

– Łączna waga brutto suszu wyniosła 1769 gramów. Z każdego opakowania pierwotnego z zawartością suszu roślinnego wydzielono próbę o wadze 2 gramów, pobraną do potrzeb przeprowadzenia badań laboratoryjnych na analizę ilościową metodą HPLC i analizę jakościową w celu identyfikacji przez biegłego zabezpieczonej substancji – informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Susz został przetestowany testem polowym do wykrywania THC. Wynik testu okazał się pozytywny.

Zabezpieczono ślady i dowody przestępstwa m.in. monitoring ze wszystkich kamer będących na zewnątrz budynku, w którym nadano przesyłkę.

(r), fot. – źródło: materiały prasowe

Poprzedni artykułŚwięto Książek i Kwiatów – wystawa, senyera, kiermasz, film
Następny artykułPEC. Podłączą 32 obiekty do sieci miejskiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj