PEC. Podłączą 32 obiekty do sieci miejskiej

0

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej cały czas inwestuje w nowoczesne rozwiązania i modernizacje, dzięki którym do powietrza w Stargardzie przedostaje się mniej szkodliwych substancji. Jest ich mniej także dlatego, że ponad 33 proc. ciepła w naszym mieście zapewnia geotermia.

Na tegoroczne projekty PEC wyda prawie 7,4 mln zł. Umożliwią one spółce w większym zakresie zaspokoić potrzeby mieszkańców, ogrzewając ich domy i dostarczając gorącą wodę.

W 2022 r. kolejne budynki zostaną przyłączone do sieci miejskiej. W planach jest podłączenie 27 nowych obiektów i 3 istniejących oraz 2 usługowo-handlowych. Aby wszystkie budynki zyskały ogrzewanie i ciepłą wodę z PEC, trzeba będzie wybudować prawie 2300 m nowych sieci i przyłączy cieplnych oraz 32 węzły cieplne. Dzięki temu kolejni stargardzianie już niedługo skorzystają z czystej i bezpiecznej energii. W tym roku PEC planuje też modernizację 440 m ciepłociągów.

Kolejnym tegorocznym projektem spółki jest przetarg na budowę elektrowni fotowoltaicznej. Ma ona zwiększyć wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł.

Stargard już od lat korzysta z geotermii. Instalacja pracuje w oparciu o wody, których temperatura wynosi ponad 80˚C. Latem woda w Stargardzie podgrzewana jest wyłącznie dzięki energii z wnętrza ziemi.

(r)

fot. PEC Stargard

Poprzedni artykułMarihuana w drewnianych klockach
Następny artykułByło kino Ina… Zostały tylko schody


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj