„Zanim stanie się rzeczywistość” – wystawa prac Alicji Wolskiej

0

Pejzaże, kwiaty, a przede wszystkim wspaniałe, nieco odrealnione, kompozycje, w których świat istot żywych miesza się z przedmiotami i abstrakcyjnymi elementami – takie malarstwo prezentuje Alicja Wolska w Bramie Wałowej.

Jej wystawa pt. „Zanim stanie się rzeczywistość” jest zestawem prac inspirowanych życiowymi doświadczeniami oraz wydobywanymi z pamięci wspomnieniami emocjonalnymi.

Prace – zarówno na papierze, jak i na płótnach – wykonane są technikami mieszanymi.

Sama autorka tak mówi o swojej twórczości: – Tematyka prac to przede wszystkim przyroda i formy abstrakcyjne. Zwłaszcza w tych drugich korzystam ze zdobytych doświadczeń życiowych, tak, aby – w często pozornie niezwiązanych ze sobą formach – przedstawić emocje, wspomnienia czy chwilowe nastroje.

O tym, jak jej prace się podobają, świadczy fakt, że już w czasie wernisażu kilka obrazów znalazło swoich nabywców.

Alicja Wolska: W 1976 r. ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim, po których zajmowała się finansami, bankowością i zarządzaniem. W 2012 r. ukończyła studia artystyczne w zakresie malarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od tego czasu z pasją kontynuuje przygodę z malarstwem. W swoich pracach stosuje różne techniki, a głównie: akryl, pastel, akwarela, olej, batik. Tworzy też techniki własne. Wystawiała swoje prace indywidualnie i na wystawach zbiorowych. Mieszka w Żaganiu. Kontakt – e-mail: [email protected].

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułCzyste Powietrze – warto się spotkać
Następny artykułStargardzki Polonez Maturzystów wrócił. Zatańczyli 9. raz


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj