Powstaje taki tor, gdzie jazda na rowerze nie wymaga pedałowania

0

Ruszyła budowa pierwszego w Stargardzie pumptracku – toru przede wszystkim dla rowerzystów lubiących trenować na jednośladach. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Poza rowerzystami z obiektu skorzystają też wielbiciele rolek i hulajnóg.

Pumptrack jest budowany na terenie zielonym między amfiteatrem a Młodzieżowym Domem Kultury – blisko istniejącego skateparku. Tor będzie miał nawierzchnię bitumiczną, co zwiększy jego trwałość. Całość zostanie oświetlona. Tuż obok będzie można też odpocząć na ławkach, a rowery zostawić przy nowych stojakach. Pojawią się też kosze na śmieci.

Pumptracki są coraz bardziej popularne. Pozwalają ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas. Trenujący na takich obiektach ćwiczą refleks, rozwijają równowagę i poprawiają kondycję. Miłośnicy trenowania na takich torach zapewniają, że są one idealne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i starszych. Klucz do powodzenia w ćwiczeniach to dostosowanie prędkości do posiadanych umiejętności, które na pumptracku rozwija się dość szybko.

Inwestycja jest realizowana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Ma kosztować ponad 330 tys. zł i zakończyć się w połowie 2022 r.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKonsultowali projekty dróg na starówce
Następny artykułSławomir Święcicki: „Barwy emocji”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj