Nowy wiadukt na węźle drogowym Szczecin Kijewo otwarty

0

Na węźle drogowym Szczecin Kijewo uruchomiono przejazd po nowym wiadukcie nad autostradą A6. Na obiekcie tym poprowadzona jest jezdnia DK10 w stronę Szczecina. Razem z wiaduktem została uruchomiona nowa łącznica relacji Szczecin-Gdańsk.

Utrudnienia na autostradzie A6 nie uległy zmianie i ruch w dalszym ciągu odbywa się jedną jezdnią. Całkowite zakończenie prac planowane jest w lipcu tego roku, ale bez większych utrudnień powinniśmy przejechać przez węzeł jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

Na węźle drogowym Szczecin Kijewo zakończono już znaczną część robót. Nowa nawierzchnia została wykonana na łącznicach, autostradzie A6 i jezdniach zbiorczo-rozprowadzających. Do wykonania pozostał jeszcze niewielki fragment warstwy ścieralnej na DK10 od strony Stargardu.

– Zakończenie inwestycji wymaga jeszcze przeprowadzenia szeregu prac obejmujących montaż barier energochłonnych, wykonanie kompletnego oświetlenia, oznakowanie poziome i pionowe oraz pozostałe roboty wykończeniowe. Muszą również zostać rozebrane pozostałości starych łącznic, tymczasowe przejazdy pomiędzy jezdniami i poszerzenia. Organizacja ruchu będzie w ciągu najbliższych tygodni jeszcze wielokrotnie się zmieniać – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK10. Jest to również główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Obiekt został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie rozbudowany w latach 70.-80.

Jego przebudowa obejmuje wykonanie nowych, szerszych wiaduktów, pod którymi jest miejsce nie tylko na dwie jezdnie autostrady, ale także na nowe jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. W rejonie węzła starą, betonową nawierzchnię autostrady zastąpiła nowa nawierzchnia bitumiczna. Nowe łącznice mają łagodniejsze łuki oraz pasy włączeń i wyłączeń, których dotychczas brakowało. W efekcie nowy węzeł drogowy jest większy, zapewni zarówno znaczącą poprawę płynności, jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

(r), fot. – materiały prasowe

Poprzedni artykułDwa złota i jeden brąz Magdy Pawłasek
Następny artykułŚwiętowali Dzień Inwalidy z uśmiechem – to taka krzywa, która wszystko prostuje


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj