Świętowali Dzień Inwalidy z uśmiechem – to taka krzywa, która wszystko prostuje

0

Stargardzki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów jest bardzo aktywny. Seniorzy biorą udział w różnych zajęciach, ale też wspólnie obchodzą coroczne święta. Tym razem spotkali się w DKK z okazji Dnia Inwalidy. Jak zawsze nie zabrakło występów artystycznych, poczęstunku i rozmów w dużym gronie.

– Seniorzy są szczególną grupą stargardzian, o którą nieustannie dbamy. W naszym mieście coraz bardziej poszerzamy ofertę dla osób starszych. To m.in. kolejne miejsca spotkań, imprezy, usługi opiekuńcze i szerokie wsparcie w codziennym życiu. Tworzymy warunki, dzięki którym seniorom żyje się tu naprawdę dobrze – co widzimy również w aktywności członków PZERiI. To konkretne rozwiązania. Nie byłyby jednak skuteczne, gdyby nie zaangażowanie i aktywność wielu seniorów – mówił prezydent Rafał Zając.

Spotkania członków PZERiI to zawsze świetnie zorganizowane imprezy z występami artystycznymi.

W Dniu Inwalidy szczególne gratulacje i upominki otrzymały trzy tegoroczne jubilatki kończące 90 lat. Na wszystkich czekał poczęstunek. Seniorzy mieli też okazję sprawdzić swoje zdrowie, badając poziom cukru we krwi i ciśnienie.

– Spotykając się z naszymi seniorami, za każdym razem przeżywam duże wzruszenie. Od progu witają wszystkich serdecznością, życzliwością i uśmiechem – mówi się, że uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje. Nawet w trudniejszych chwilach wspierają się wzajemnie i dają nam wspaniały przykład na to, jak cieszyć się każdym dniem. Życzę dalszej radości, uśmiechu i sił do podejmowania kolejnych wyzwań – mówiła Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Udział w wydarzeniach organizowanych przez PZERiI to dobra rozrywka, ale również okazja do wyjścia z domu i spędzenia czasu wśród innych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Seniorzy podkreślali, że w czasie największych obostrzeń związanych z pandemią bardzo brakowało im wspólnych rozmów i aktywności.

Do związku mogą dołączyć osoby, które są na rencie lub emeryturze albo posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. PZERiI na co dzień działa w Domu Kultury Kolejarza (ul. Szczecińska 17).

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułNowy wiadukt na węźle drogowym Szczecin Kijewo otwarty
Następny artykułNowy sekretarz w kole Platformy Obywatelskiej Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj