Przekroczył dozwoloną prędkość o 102 km

0

Wczoraj w całym kraju odbyły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci stargardzkiej drogówki ogólnopolską akcję poprzedzili swoimi działaniami w miniony wtorek.

Podczas dwóch dni funkcjonariusze ujawnili łącznie 88 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, a także poza nim.

M.in. zatrzymany został poszukiwany listem gończym oraz kierujący, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący mercedesem, który na DK 10, na której dozwolona przepisami prędkość wynosi 90 km/h, mknął 192 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz otrzymał 10 punktów karnych.

– Cały czas prędkość jest jedną z głównych przyczyn groźnych wypadków drogowych, w tym tych ze skutkiem śmiertelnym. Przypominamy, że – zgodnie z nowym taryfikatorem – mandaty za przekroczenie prędkości są wysokie, dlatego też apelujemy o poruszanie się zgodnie z przepisami i ograniczeniami prędkości, jaka obowiązuje na danym odcinku drogi – przypomina podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułNowy sekretarz w kole Platformy Obywatelskiej Stargard
Następny artykułDzień Tańca w Stargardzie z ukraińskim akcentem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj