Rynek Staromiejski w pląsach i podskokach

0

Okazją był obchodzony 29 kwietnia Międzynarodowy Dzień Tańca. Na stargardzkim Rynku bawiło się około 300 osób – dzieci, młodzież i dorośli.

Najpierw były krótkie warsztaty taneczne dla wszystkich. A później tańce do „Happy” Pharrella Williamsa i – specjalnie dla przyjaciół z Ukrainy, którzy licznie przybyli na Rynek – „Czerwonej kaliny” w wersji Andrij Chływniuk&Limboski. Wśród tańczących byli m.in. Iwona i Rusłan Marciszakowie z dziećmi. Gdy rozbrzmiewała „Czerwona kalina” wzmacniali ją swoim śpiewem.

Całość wypadła świetnie. Tancerze w radosnych pląsach i podskokach zawładnęli całą płytę Rynku – jak dawno nie było.

Wykonanie układów tanecznych wspierały zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie: Aplauz  (pod kierownictwem Beaty Górak, Agnieszki Dryjańskiej i Balbiny Górak), Ekspresja (pod kier. Pauliny Ramotowskiej), Gest (pod kier. Małgorzaty Flas) i Pasja (pod kier. Małgorzaty Liwosz-Rogozińskiej), a także Szkoła Tańca Respect.

– Jestem przekonana, że jako tancerze i tancerki wszyscy dzisiaj uwierzyliśmy, że trzepot naszych tanecznych skrzydeł wlewa w serca miłośników i miłośniczek sztuki tańca nadzieję oraz dodaje odwagi niezbędnej do pokonania codziennych problemów i smutków. Na chwilę wszystkich łzy, smutki i niepokoje gdzieś się zawieruszyły. Triumfowała radość, a nasze serca zabiły szybciej. Dziękuję wszystkim za obecność – podsumowała wczoraj na FB MDK taneczne wydarzenie dyrektor MDK Stargard Małgorzata Flas i – wraz z Maciejem Dura-Pomarańskim – inicjatorka akcji.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułJest wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Stargardu w ciągu DK20
Następny artykułTurniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Górą uczniowie z Dolic


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj