231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Obchody w Stargardzie

0

Po przerwie spowodowanej pandemią znów będziemy wspólnie obchodzić Święto Narodowe Trzeciego Maja. To bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Także dlatego, że nasza konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku była pierwsza w Europie i druga na świecie.

W wtorek 3 maja już od godz. 10:00 na Rynku Staromiejskim będzie można oglądać sprzęt wojskowy. Oficjalne świętowanie rozpocznie się o 10:30. Wtedy pod pomnikiem „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości” zostaną złożone białe i czerwone kwiaty.

O 11:00 w kolegiacie odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie – około 12:30 – na Rynku rozpocznie się apel stanu osobowego jednostek wojskowych. Będzie też apel pamięci, salwa honorowa i defilada. Po wszystkim na chętnych czekać będzie grochówka.

Trzeciomajowe świętowanie zakończy się o 17:00 w Stargardzkim Centrum Kultury koncertem „Artur Haftman gra polskich mistrzów”. Są jeszcze bilety na występ wybitnego stargardzianina. Wejściówki do kupienia online – albo w kasie kina SCK (czynna codziennie od 11:00).

Jeszcze przed oficjalnymi obchodami święta Konstytucji 3 maja można wziąć udział w „Biesiadzie narodowej”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny odbędzie się w poniedziałek 2 maja o 17:00 w Domu Kultury Kolejarza. Wstęp wolny.

Ważna informacja dla kierowców

3 maja od 7:00 do 16:00 zamknięte zostaną ulice: Kramarska, Mariacka oraz część ul. Grodzkiej – miejsca postojowe na skrzyżowaniu z ul. Mieszka I. Niedostępny będzie także parking przy ul. Kazimierza Wielkiego, znajdujący się pomiędzy Ratuszem a kościołem NMP Królowej Świata.

Ze względu na planowaną defiladę pododdziałów jednostek wojskowych Garnizonu Stargard oraz pokaz sprzętu wojskowego, organizatorzy uroczystości proszą kierowców o wcześniejsze przestawienie pojazdów z parkingów zlokalizowanych przy ul. Kramarskiej (na całej długości, po obu stronach), przy Aptece od Serca i za Ratuszem.

(r)

Poprzedni artykułSymboliczne barwy Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie – w pierwszych dniach maja
Następny artykuł30 lat koła PSONI. Kazimierz Nowicki: „Czuję się człowiekiem spełnionym”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj