Świętowaliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – z radością, ale i w zadumie [zdjęcia]

0

– Naszą odpowiedzialnością wobec przyszłych pokoleń i wyrazem szacunku wobec twórców konstytucji sprzed 231 lat jest przestrzeganie konstytucyjnych zasad i wartości – mówił prezydent Rafał Zając podczas Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Przy pomniku „Stargardzianie Ojczyźnie”, w kolegiacie i na Rynku Staromiejskim – w tych miejscach odbyły się główne obchody tego święta w naszym mieście.

Wszystko rozpoczęło się złożeniem kwiatów pod pomnikiem „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości”. Później w kolegiacie została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się na Rynek Staromiejski.

– Naszą odpowiedzialnością wobec przyszłych pokoleń i wyrazem szacunku wobec twórców konstytucji sprzed 231 lat jest przestrzeganie konstytucyjnych zasad i wartości. Konieczne jest również domaganie się ich przestrzegania i rozliczanie z tego każdej władzy. Bo to gwarancja budowania silnej, bezpiecznej, nowoczesnej i sprawiedliwej Polski. Jestem przekonany, że jako państwo, jako naród i jako stargardzianie osiągnęliśmy w tym budowaniu, w ostatnich kilkudziesięciu latach, prawdziwy i ogromny sukces – mówił prezydent Rafał Zając.

Na Rynku tradycyjnie odbyły się: apel stanu osobowego jednostek wojskowych, po nim – apel pamięci, salwa honorowa i defilada żołnierzy. Po wszystkim chętni mogli posilić się grochówką.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców w każdym wieku cieszył się pokaz sprzętu wojskowego. Po południu miłośnicy muzyki klasycznej wysłuchali koncertu w Stargardzkim Centrum Kultury – dzieła polskich mistrzów zagrał na fortepianie Artur Haftman.

(r)

fot. Mirosław Cofta

Poprzedni artykułIII liga. Błękitni przegrywają, Kluczevia zdobywa punkty
Następny artykułPomagamy Filipowi – z sercem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj