Dobrych wyborów w życiu! [zdjęcia]

0

Ruszyły matury w szkołach prowadzonych przez Powiat Stargardzki. Zanim to nastąpiło, tegoroczni maturzyści podczas okolicznościowych uroczystości odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Tak też było m.in. w Zespole Szkół nr 2.

Ten rocznik z pewnością będzie pamiętać miniony okres, a szczególnie: epidemię, zdalne nauczanie, brak bezpośrednich kontaktów ze znajomymi.

– Dla każdego nauczyciela i wychowawcy to trudny dzień – mówił do 160 absolwentów Marcin Przepióra, dyrektor ZS nr 2 im. Mikołaja Kopernika. – Cztery lata temu wybraliście naszą szkołę. Przez ten czas byliśmy razem. Dziękuję za ten wybór. Działo się tu wiele, różne akcje społeczne. Ta ostatnia zmieniła nasze życie. Tu, w tej sali, rozłożonych było 120 łóżek dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki zaangażowaniu naszych absolwentów i nauczycieli, ukraińscy przybysze otrzymali od nas duże wsparcie.

Dyrektor uspokajał: – Maturzyści mają takie wyniki na świadectwach, że nie mają się czego bać.

– Gdy już zakończycie naukę w naszej szkole, zapraszam do nas. Odwiedzajcie nas, korzystajcie z naszej bazy sportowe – zachęcał Marcin Przepióra.

„W Stargardzie znaleźliśmy prawdziwych przyjaciół”

Dyrektor poinformował o powstaniu w ramach Zespołu Szkół nr 2 – III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi dla uzdolnionej młodzieży: chłopców grających w koszykówkę i dziewcząt grających w siatkówkę. Niedługo zacznie się rekrutacja do I klasy III LO na rok szkolny 2022/2023.

Wzruszającym momentem były podziękowania od uchodźczyni, która – wraz z innymi Ukraińcami – przez jakiś czas przebywała w sali gimnastycznej tej szkoły.

– Dziękuję za opiekę i troskę. Ważne dla nas było poczucie bezpieczeństwa w tym miejscu. W Stargardzie znaleźliśmy prawdziwych przyjaciół – mówiła pani Swietłana, obdarowując upominkami osoby, które miały udział w zorganizowaniu pomocy dla uchodźców.

Egzamin dojrzałości nie taki straszny

– Po 2 trudnych latach przed wami egzamin dojrzałości. Nie taki on straszny – mówiła starosta Iwona Wiśniewska. – Nie denerwujcie się. Oby to nie było okupione stresem, ale było radością.

Życzenia uczniom przekazali też wiceprezydent Ewa Sowa i członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek.

Podczas uroczystości w ZS nr 2 najpierw świadectwa ukończenia szkoły – te z czerwonym paskiem – trafiły do prymusów. Później każdy z nich wpisał się do księgi pamiątkowej. Następnie świadectwa te otrzymali pozostali uczniowie.

Szkolną nagrodą Kopernikus – za aktywność ucznia na rzecz rozwoju szkoły i lokalnego środowiska oraz za osiągnięcia w nauce – uhonorowano Jakuba Wiśniewskiego (kl. 4L1) i Agatę Mroczkowską (kl. 4E).

– Życzę dobrych wyborów w życiu. Będę się za was modlił – mówił do maturzystów ks. kan. Janusz Szczepaniak.

Życzenia i modlitwa z pewnością się przydadzą – matury wciąż trwają.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułJakie wakacje? Może półkolonie
Następny artykułZatrzymali ukrywających się. Poszukują kolejnych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj