Park&Ride coraz bliżej

0

Ogromny parking przy ul. Barnima nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Już jesienią zostawimy tam nawet 300 aut osobowych i rowery. Sam dojazd do Park&Ride też będzie bardzo komfortowy. Ul. Barnima zostanie przebudowana, pojawią się chodnik i ścieżka dla cyklistów. Będzie nowa nawierzchnia. Piesi zyskają połączenie z dworcem PKP.

Prawie gotowe są już miejsca postojowe dla autobusów i pojazdów na obszarze pomiędzy budynkiem socjalno-usługowym a ul. Bogusława IV. Wykonawca układa też warstwy podbudowy pod nawierzchnię parkingu dla samochodów osobowych oraz pod nową jezdnię na ul. Barnima. Jednocześnie trwają prace przy wykańczaniu budynku socjalno-usługowego.

Jeśli roboty będą iść zgodnie z planem, inwestycja za ponad 20 mln zł powinna zakończyć się jesienią. Skorzystają z niej wszyscy użytkownicy dróg. Piesi i rowerzyści zyskają komfortowe przejście wzdłuż całej ul. Barnima, a kierowcy przejadą tam po nowej nawierzchni. Na Park&Ride stargardzianie zostawią swoje samochody lub rowery i wygodnie przesiądą się np. do pociągów i autobusów. Przemieszczanie się będzie ułatwione dzięki połączeniu parkingu z dworcem PKP.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPomagają, jak przestać pić alkohol
Następny artykułBernadety Wdzięcznej album malarstwa „Sploty pamięci”. „Ja otulam swoje postacie, daję im ciepło”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj