Pomagają, jak przestać pić alkohol

0

W Stargardzie działa Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która motywuje uzależnionych mieszkańców do leczenia odwykowego. Jej członkowie prowadzą też działania edukacyjne i profilaktyczne.

W skład komisji wchodzą specjaliści m.in. z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji i Straży Miejskiej. Od maja w skład MKRPA wchodzą nowe osoby.

Motywowanie osób uzależnionych do podjęcia leczenia odwykowego, wsparcie członków ich rodzin – to główne cele MKRPA. Komisja prowadzi też kontrole w sklepach i lokalach gastronomicznych, w których sprzedawany i serwowany jest alkohol. W przypadku nieprzestrzegania przepisów tzw. koncesja może zostać cofnięta.

Na początku maja w składzie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pojawiły się cztery nowe osoby. To Katarzyna Krukowska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Elżbieta Bartkowska i Sebastian Lewkowicz z Urzędu Miejskiego oraz Joanna Kufel ze Straży Miejskiej w Stargardzie.

W komisji działają także: Ewa Sowa – zastępca prezydenta, przewodnicząca; Elżbieta Mielowska – zastępca przewodniczącej; Ewa Modrzejewska-Pakulska; Wiesław Dubij; Jarosław Hajduk; Joanna Kołodziejczyk; Anna Kurcab-Kościańska; Dorota Mazur; Kamila Przybyłowska; Krystyna Smolarek; Joanna Starobrzańska; Danuta Szarlej.

Stargardzianie mogą sami zgłosić osobę wymagającą pomocy. Wnioski przyjmowane są w MOPS-ie. Szczegóły można znaleźć tutaj. W Stargardzie działa także Przychodnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. Bezpłatne wsparcie znajdują tam zarówno osoby nadmiernie spożywające alkohol, jak też ich bliscy i członkowie rodzin. To przede wszystkim pomoc psychologiczna oraz psychiatryczna. Więcej informacji tutaj. Kolejne miejsce wspierające uzależnionych od alkoholu to Klub Abstynenta „ALA” (ul. Wojska Polskiego 4u/2).

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułPikniki wojskowe z punktami rekrutacyjnymi – w Stargardzie i Wałczu
Następny artykułPark&Ride coraz bliżej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj