Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów narkotyków

0

Prawie każdego dnia stargardzcy policjanci zatrzymują sprawców przestępstw narkotykowych. To efekt dokładnych sprawdzeń prowadzonych podczas kontroli drogowych, legitymowań czy interwencji.

W taki właśnie sposób tylko w tym tygodniu policjanci ujawnili 5 osób posiadających łącznie  kilkadziesiąt gramów zakazanych  środków.

– Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas do użycia tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej – mówi podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii jasno określa odpowiedzialność karną osób mających związek z przestępczością narkotykową. Kara za posiadanie narkotyków to kara pozbawienia wolności do lat 3. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(r)

Poprzedni artykułMAH: „Między pamięcią, polityką i wojną. Pomniki i upamiętnienia w Stargardzie na przestrzeni wieków”
Następny artykułTajemnicza Noc Muzeów z polowaniem na duchy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj