Unleashed Cooperation  z „8 years”: jazz, improwizacja, muzyka etniczna

0

Zapraszamy na koncert zespołu Unleashed Cooperation w niedzielę 5 czerwca br. o godz. 18:00 w Stargardzkim Centrum kultury. Muzycy zagrają utwory ze swojej debiutanckiej płyty zatytułowanej „8 years”. „Wracamy do naszego kochanego Stargardu, gdzie zagramy w SCK. Nie możemy się doczekać” napisali na swoim profilu FB.

Unleashed Cooperation to poznański kwintet (z saksofonistą pochodzącym ze Stargardu), który w swej artystycznej drodze próbuje eksplorować różne formy muzycznej wypowiedzi. Idee przyświecające grupie to otwartość gatunkowa oraz wolność i nieskrępowanie muzycznej ekspresji.

Zespół występował do tej pory na wielu znaczących festiwalach takich jak Szczecin Jazz i Hanza Jazz Festiwal. Jest także laureatem konkursów Jazz nad Odrą oraz Jazz Juniors.

Na początku maja br. ukazała się debiutancka płyta zespołu Unleashed Cooperation, zatytułowana „8 years”. Jej wydawcą jest Multikulti Project.

– Po roku prac udało nam się sfinalizować jak dotychczas nasz największy projekt i jednocześnie nasze największe marzenie – cieszą się muzycy.

O nowej płycie mówią tak: – 8 lat to sporo, nie oszukujmy się. To czas idealny do rozwinięcia relacji międzyludzkich, swojego artyzmu oraz pokory wobec sztuki. Oddajemy w Wasze ręce zbiór przemyśleń, inspiracji, aż wreszcie mapę naszej wrażliwości. Płyta ta, to nasze wieloletnie doświadczenia i muzyczne poszukiwania w odmętach jazzu, wolnej improwizacji i muzyki etnicznej. To wszystko działo się wokół przez tytułowe „8 years”. To świadectwo zmian, jakie zaszły zarówno w nas, jak i w naszej twórczości. Dla niektórych był to czas dorastania jako artystów i znajdowania swojej roli w muzyce, dla innych czas na znalezienie swojego miejsca w świecie, a dla jeszcze innych czas formalizowania pewnych etapów. Płytę inspirowały wszystkie te elementy i dzięki nim możecie zaobserwować naszą drogę. Drogę, którą – mamy nadzieję – pierwsza płyta dopiero rozpoczyna.

Bilety na koncert:

– parter 50 zł / 40zł ze Stargardzką Kartą Mieszkańca,

– balkon 35 zł / 25zł ze Stargardzką Kartą Mieszkańca,

https://sck.stargard.pl/…/koncert-zespolu-unleashed…/ oraz stacjonarnie w kasie kina SCK.

Skład zespołu:

Krzysztof Kuśmierek- saksofon

Patryk Rynkiewicz- trąbka

Patryk Matwiejczuk- fortepian

Flavio Gullotta- kontrabas

Stanisław Aleksandrowicz- perkusja

Patronem medialnym koncertu jest Stargardzka.pl

oprac. bk – źródło: https://www.facebook.com/Unleashed-Cooperation-101905714560112/

Poprzedni artykułSzukają vlogerów nakręconych na Pomorze Zachodnie
Następny artykułStaszica. Przebudowa zatok autobusowych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj