Wiśniowa już jest, dołączą kolejne ulice z owocowymi  nazwami

0

Na mapie Stargardu pojawią się nowe ulice. Pomiędzy Szosą Maszewską a ul. Wiśniową znajdzie się ul. Brzoskwiniowa, ul. Jabłoniowa, ul. Czereśniowa i ul. Morelowa. Decyzję w tej sprawie podjęli stargardzcy radni.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie zostały wydzielone działki pod zabudowę mieszkaniową. W związku z tym pojawiła się konieczność wyznaczenia dróg i nadania im nazw. W pobliżu jest już ul. Wiśniowa, dlatego nowe – owocowe – ulice dobrze ją uzupełniają.

Szosę Maszewską z ul. Wiśniową połączy ul. Brzoskwiniowa. Prostopadle do tej drogi wyznaczone zostały: ul. Czereśniowa, ul. Jabłoniowa i ul. Morelowa. Ich planowany przebieg można zobaczyć na mapie.

W Stargardzie w wielu miejscach nazwy dróg są ze sobą powiązane. Na początku tego roku w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii pojawiły się ulice: Kobaltowa, Miedziana i Niklowa, które dołączyły do ul. Tytanowej i ul. Krzemowej. Z kolei w 2020 r. w okolicy ulic: A. Grotgera, J. Matejki i T. Makowskiego powstała ul. J. Fałata.

(r)

mapa: geoportal.gov

Poprzedni artykułNarodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy urzekła publiczność
Następny artykułAtak, który może kosztować życie. NFZ wspiera cyberbezpieczeństwo w szpitalach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj