Przy SP 11 też poćwiczą pod chmurką

0

Kolejna siłownia plenerowa na mapie Stargardu. Tym razem urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu pojawią się przy Szkole Podstawowej nr 11. Uzupełnią one plac zabaw, który powstał tam w 2021 r. Na ten cel miasto pozyskało 30 tys. zł dofinansowania. Całość będzie gotowa jeszcze w tym roku.

Przy „jedenastce” zamontowane zostaną 4 podwójne zestawy do ćwiczeń. Swoją kondycję będzie tam można poprawić na wahadle, twisterze, podwójnym narciarzu, urządzeniu do wyciskania/przyciągania pionowego i podwójnej prasie nożnej. Różnorodne zestawy pozwolą wzmacniać wszystkie partie mięśni, rozwijać koordynację ruchową i wspomagać aktywność stawów.

Najnowsza inwestycja na os. Zachód to II etap większego projektu. Jesienią 2021 r. przy SP nr 11 powstał plac zabaw, z którego bez problemu korzystają również osoby z niepełnosprawnościami. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Siłownie pod chmurką często są wybierane przez mieszkańców do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Do 10.06. (piątek) trwa przyjmowanie pomysłów do SBO 2023. Więcej informacji tutaj.

Nowe urządzenia do ćwiczeń pojawią się przy SP nr 11 jeszcze w tym roku. Wartość całego projektu to około 95 tys. zł. Miasto zdobyło na tę inwestycję dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach naboru wniosków o udzielenie pomocy finansowej z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2022 roku.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułŚwietlica Ukraińska. „To ma być takie miejsce, gdzie można wejść”
Następny artykułOstatnie pożegnanie Stanisława Bartniczaka


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj