Książnica Stargardzka z grantem na książki, gry i integrację – dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

0

Sieć Netto kilka tygodni temu ogłosiła program „Sąsiedzka pomoc”. Środki na jego realizację przekazała Fundacja Salling, do której należy m.in. Netto w Polsce. Partnerem społecznym tej akcji został Związek Ukraińców w Polsce.

Dzięki środkom Fundacji Salling wsparcie uzyskało kilkadziesiąt lokalnych inicjatyw na rzecz ukraińskich dzieci i młodzieży. W tym gronie z własnym projektem znalazła się także Książnica Stargardzka.

– Dzięki wsparciu finansowemu zakupimy książki (w języku ukraińskim oraz do nauki czytania w języku polskim dla dzieci i młodzieży z Ukrainy) oraz tzw. towarzyskie „gry bez prądu” do zbiorów bibliotecznych, w tym wielkoformatową grę plenerową. W wakacje zaś zaprosimy polskich i ukraińskich rówieśników na cztery spotkania integracyjne, które odbędą się w plenerze przy bibliotece – informuje dyrektor Książnicy Stargardzkiej.

Celem projektu Książnicy jest integracja, nauka poprzez zabawę, poprawa komunikacji językowej oraz wyrównywanie szans wśród rówieśników z Polski i Ukrainy.

(r), fot. materiały prasowe

Poprzedni artykułOstatnie pożegnanie Stanisława Bartniczaka
Następny artykułMniej utrudnień na węźle Szczecin Kijewo w ciągu A6


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj