Mniej utrudnień na węźle Szczecin Kijewo w ciągu A6

0

Niedogodności przy przejeździe autostradą A6 przez przebudowywany węzeł Szczecin Kijewo będą mniejsze, dzięki tymczasowej organizacji ruchu, wprowadzającej przejazd dwiema jezdniami autostrady A6 po dwóch pasach ruchu w każdą stroną. Powinno to w znacznym stopniu zmniejszyć weekendowe zatory w drodze nad morze.

Mniejsze utrudnienia na autostradzie A6 nie oznaczają jeszcze całkowitego zakończenia prac. To w dalszym ciągu jest przejazd przez plac budowy.

W przyszłym tygodniu możliwe jest jeszcze wprowadzenie (poza weekendem) zwężenia do jednego pasa na jezdniach autostrady w celu wykonanie robót w pasie rozdziału. Możliwy jest również ruch pojazdów budowy w związku z pracami wykończeniowymi i porządkowymi. Na przejeździe przez węzeł będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Podczas zmiany organizacji ruchu i w ciągu najbliższych tygodni na węźle będzie zwiększona obecność policji. Będą prowadzone kontrole z użyciem drona.

GDDKiA apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do ograniczeń. Wciąż będą zamknięte łącznice relacji Stargard-Kołbaskowo i Gdańsk-Stargard oraz zwężona jezdnia DK10 z trzech do dwóch pasów ruchu.

– Wprowadzenie stałej organizacji ruchu – a to będzie oznaczało pełne otwarcie węzła – planowane jest w drugiej połowie czerwca. Podczas wakacji przejazd odbywać się będzie już bez utrudnień. Warto podkreślić, że ma to nastąpić przed kontraktowym terminem zakończenia prac, który przypada na 18 lipca 2022 r. – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

(r), fot. – materiały prasowe

Poprzedni artykułKsiążnica Stargardzka z grantem na książki, gry i integrację – dla dzieci i młodzieży z Ukrainy
Następny artykułOpaski z przyciskiem SOS już na rękach seniorów potrzebujących wsparcia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj