Opaski z przyciskiem SOS już na rękach seniorów potrzebujących wsparcia

0

Pierwsi stargardzianie otrzymali urządzenia, które zadbają o bezpieczeństwo zwłaszcza schorowanych i samotnych osób. To specjalne opaski całodobowo monitorujące stan zdrowia użytkowników i przekazujące zgłoszenia alarmowe – np. w razie upadku albo zatrzymania akcji serca. Koszt ich zakupu to ponad 65 tys. zł.

Kilkadziesiąt pierwszych opasek już trafiło do stargardzian. Seniorzy przeszli też szkolenie z obsługi tych prostych urządzeń. Ich dystrybucją zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W sumie takie wsparcie otrzyma 100 osób. Każdy senior dostaje opaskę wyposażoną w przycisk SOS, który w każdej chwili umożliwi zadzwonienie po pomoc (np. do ratownika medycznego, opiekuna lub pielęgniarki), detektor upadku, lokalizator GPS i czujnik zdjęcia opaski.

To dobre rozwiązanie dla osób starszych, mających problemy z poruszaniem się oraz samotnych. W zeszłym roku takie urządzenia przetestowało kilkudziesięciu podopiecznych MOPS, a teraz opaski trafią do kolejnych stargardzian potrzebujących wsparcia w codzienności. W tej sprawie można zadzwonić bezpośrednio do MOPS – tel. 91 578 45 71 wew. 102 lub 500 030 012.

Zakup urządzeń to jedno z działań ośrodka w ramach nowego programu „Korpus Wsparcia Seniorów w Stargardzie w 2022 roku”. Oprócz opasek potrzebujący mieszkańcy otrzymają wsparcie społeczne i psychologiczne. MOPS cały czas szuka wolontariuszy, którzy chcą dołączyć do projektu. Może to być młodzież, dorośli – pracujący i na emeryturze, a także seniorzy. Więcej informacji tutaj.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (Fundusz Przeciwdziałania COVID-19).

(r)

fot. MOPS

Poprzedni artykułMniej utrudnień na węźle Szczecin Kijewo w ciągu A6
Następny artykułBalonowy Dzień Dziecka w Parku Zamkowym – z bitwą na balony


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj