55 lat SP nr 1. Pierwsza w Polsce zdobyła czterokrotnie tytuł „Szkoły uczącej się”

0

21 września 1967 r. w Szkole Podstawowej nr 1 rozbrzmiał pierwszy dzwonek. 55 lat od tamtego wydarzenia, obecni nauczyciele i uczniowie, ale także absolwenci i emerytowani pracownicy świętują jubileusz placówki.

– Uczniowie tej szkoły wielokrotnie dawali i wciąż dają nam powody do dumy. Ten jubileusz to piękne podsumowanie wielu lat pracy całych pokoleń i jednocześnie motywacja do dalszego rozwoju we właściwym kierunku. Jestem przekonana, że przed „jedynką” jeszcze dużo do osiągnięcia. Gratuluję dotychczasowych sukcesów i życzę powodzenia w realizacji kolejnych planów – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Podstawówka przy ul. H. Sienkiewicza 8 od 1975 r. nosi imię Juliusza Słowackiego. W roku szkolnym 2021/2022 uczęszcza do niej prawie 650 uczniów i pracuje 62 pedagogów. Pierwszym dyrektorem – wtedy SP nr 10 – był Kazimierz Nowicki. Dziś szkołą kieruje Jadwiga Roszak.

Młodzi ludzie z „jedynki” mają na swoim koncie wiele sukcesów. Z powodzeniem stratują w konkursach Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, zdobywając tytuły finalistów i laureatów. Uczniowie zawsze mogą liczyć na wsparcie pedagogów, którzy pomagają im rozwijać pasje i wyznaczać ambitne cele. Ważnymi zasadami w tej szkole są również: tolerancja, szacunek do drugiego człowieka i nauka brania odpowiedzialności za własne działania.

SP nr 1 jako pierwsza placówka w Polsce czterokrotnie zdobyła tytuł „Szkoły uczącej się”. Wyróżnienie przyznawane jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Otrzymują je szkoły stale podnoszące kwalifikacje zawodowe i kompetencje nauczycieli, a także poprawiające jakość uczenia młodych ludzi. To jeden z wielu tytułów, którymi może poszczycić się „jedynka”. Placówka została także m.in. Szkołą Odkrywców Talentów, „Szkołą przyjazną dla sześciolatka”, posiada też certyfikat Szkoły Łowców Talentów.

Również rodzice uczniów SP nr 1 są doceniani. Na swoim koncie mają tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Ministra Edukacji Narodowej „Mam sześć lat”.

Z okazji jubileuszu wydana została książka „55 lat Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Stargardzie”. Do okolicznościowej publikacji dołączone zostały wyjątkowe zakładki wykonane przez Maję Bakun – uczennicę „jedynki”.

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułMDK. Gala Zespołów Tanecznych
Następny artykułBobrowa Polana – będzie rekreacja z integracją pod okiem kamer


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj