Bobrowa Polana – będzie rekreacja z integracją pod okiem kamer

0

Powiat Stargardzki realizuje projekt „Bobrowa Polana – miejsce rekreacyjno- integracyjne w powiecie stargardzkim”, współfinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej.

Na jego realizację powiat otrzymał dofinansowanie w kwocie ok. 24,7 tys. zł. Wartość zadania to prawie 38,8 tys. zł.

Celem projektu jest powstanie na ogólnodostępnej Bobrowej Polanie ścieżki zdrowia, monitoringu oraz elementów małej architektury. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy z terenu LGD WIR będą mogli korzystać z aktywnych form wypoczynku na świeżym powietrzu, organizacji imprez turystycznych, sportowych i ekologicznych. To doskonały przykład promocji zdrowego trybu życia.

Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 19.2  „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

(r), fot. – źródło: Starostwo Powiatowe w Stargardzie

Komentarz:

Cieszy ta inwestycja, a zwłaszcza to, że na Bobrowej Polanie pojawi się monitoring, który ma ukrócić niszczycielskie zapędy niektórych „gości”. Trudno pojąć, dlaczego wandale tak upodobali sobie to miejsce. Faktem jest, że do dewastacji na Bobrowej Polanie dochodziło niemal każdego roku. Oby – z pomocą monitoringu – to się zmieniło.

Bożena Kuszela

Poprzedni artykuł55 lat SP nr 1. Pierwsza w Polsce zdobyła czterokrotnie tytuł „Szkoły uczącej się”
Następny artykułPoszaleli na całego – tego dnia park był ich


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj