Małe piłkarki w dużej grze

0

Sukces zawodniczek MUKS BSS Stargard. Zajęły one 4. miejsce w finałach wojewódzkich turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wysoka lokata cieszy tym bardziej, że dziewczęta rywalizowały w o rok starszej kategorii wiekowej. Indywidualnie świetnie zaprezentowała się Anastazja Jabłońska, która została królową strzelczyń.

Zawodniczki z naszego miasta doskonale poradziły sobie w fazie grupowej rozgrywek i w ćwierćfinałach. Dopiero mecz półfinałowy okazał się być prawdziwym wyzwaniem. Ostatecznie piłkarki MUKS BSS Stargard zakończyły udział w turnieju na wysokim 4. miejscu. Z kolei chłopcy z tego samego klubu dotarli do ćwierćfinału w kategorii U8. Wśród młodych zawodniczek wyróżniła się Anastazja Jabłońska – z 24 golami na koncie otrzymała tytuł królowej strzelczyń.

Organizatorem zawodów „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej. To największy w Europie turniej piłki nożnej dla dzieci ze szkół, klubów sportowych i UKS-ów. Nasz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy BSS Stargard może poszczycić się Zielonym Certyfikatem (zieloną gwiazdką) PZPN. To gwarancja szkolenia zgodnego ze standardami PZPN i szansa na dalszy rozwój. W strukturach klubu trenuje w sumie ponad 200 zawodników – dziewcząt i chłopców.

(r)

fot. MUKS BSS Stargard

Poprzedni artykułDyrektorzy II LO i ZS nr 2 ponownie wybrani
Następny artykuł30 lat De Facto. Koncert inaugurujący Dni Stargardu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj