Wystawa w SCK. Oswoić ludzi z pająkami

0

W Stargardzkim Centrum Kultury, od 8.06 do 12.06. br. w godz. 9:00 – 18:00, odbędzie się wystawa żywych pająków i skorpionów ze wszystkich kontynentów. Będą doświadczeni przewodnicy, plansze informacyjne oraz co godzinę możliwość potrzymania na dłoni łagodnego ptasznika.

Ta ekspozycja zwiedziła prawie całą Europę i cieszyła się wszędzie niemałym zainteresowaniem. Obecnie, poza objazdami po mniejszych miejscowościach, jest też prezentowana w 7 stałych lokalizacjach w miastach wojewódzkich, m.in. Białystoku, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie.

– Nasza działalność jest w pełni edukacyjna – naszym celem jest oswajanie ludzi z pająkami, opowiadamy o ich roli w przyrodzie, tłumaczymy, jak się zachowywać w ich obecności, dlaczego strach przed nimi jest bardziej przesadzony niżeli uzasadniony. Niektórzy mogą się przekonać o tym na własnej skórze, próbując dotknąć takiego zwierzaczka – mówi menadżer Maciej Kuta.

Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata #Latrodectushasselti– czarna wdowa, a także jednego z największych gatunków ptasznika #Theraphosastirmi czy zmieniające kolor skorpiony.

(r)

Poprzedni artykuł30 lat De Facto. Koncert inaugurujący Dni Stargardu
Następny artykułPrędkość im niestraszna


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj