Bobrowa Polana coraz bardziej atrakcyjna

0

Leśna ścieżka zdrowia wraz z elementami małej architektury na Bobrowej Polanie już służy mieszkańcom. Wczoraj odbyło się jej uroczyste otwarcie.

W imprezie uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych w Grzędzicach i Kunowie. Odbył się także rajd na orientację, w którym brała udział młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie.

Wstęgę uroczyście przecięli: wicestarosta Łukasz Wilkosz, przedstawiciel Stowarzyszenia „WIR” Marzena Obarzanek oraz Jerzy Hernet, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego -.

Impreza odbyła się w ramach projektu, który realizował Powiat Stargardzki „Bobrowa Polana – miejsce rekreacyjno-integracyjne w powiecie stargardzkim”. Na jego realizację powiat otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w kwocie około 24,7 tys. zł. Wartość całego zadania to prawie 38,8 tys. zł.

W ramach zagospodarowania Bobrowej Polany oraz w celu podniesienia jej atrakcyjności powstała:

– leśna ścieżka zdrowia z następującymi elementami: zestaw zręcznościowy czworoboczny (ze ścianką wspinaczkową), drążki gimnastyczne /potrójne/, równoważnię skośną, zestaw do przeskoków, slalom;

– strefa ogniska: kamienny krąg na ognisko z bezpieczną strefą wokół paleniska wraz z tablicą /regulamin korzystania z ogniska/;

– elementy małej architektury: ława ze stołem pod wiatą, obudowa pojemników do recyklingu – zabudowa drewniana 4 pojemników na odpady segregowane, monitoring.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcom z terenu powiatu stworzone zostały warunki do aktywnych form wypoczynku na świeżym powietrzu, organizacji imprez turystycznych, sportowych i ekologicznych.

(r), fot. – źródło: Starostwo Powiatowe w Stargardzie

Poprzedni artykułStargard Festiwal ’22 – trzy dni muzyki na żywo w wykonaniu gwiazd
Następny artykułKamienica przy Limanowskiego 24 w końcu odzyskała dawny blask


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj