Dni Stargardu 2022 na sportowo! – z Mezo

0

W sobotę 18 czerwca ul. Szczecińska zamieni się w centrum sportu i rekreacji. Tego dnia OSiR Stargard zaplanował szereg imprez dla mieszkańców miasta.

Zmagania sportowe w ramach tegorocznych Dni Stargardu rozpoczną się już w piątek wieczorem. Tego dnia na Stadionie Miejskim przy ul. Ceglanej odbędzie się kolejna edycja Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Kalmar. Turniej rozpocznie się o 19.00, a zakończy około 24.00. OSiR przyjmuje jeszcze zapisy do turnieju na e-mail: [email protected].

W sobotę punktem centralnym wszelkich aktywności będzie ul. Szczecińska 35, gdzie znajdować się będzie Strefa Sportu i Rekreacji. To tam, w samo południe, rozpoczną się imprezy sportowo-rekreacyjne dla osób w różnym wieku.

W programie m.in.:

– turnieje w grach zespołowych (siatkówka, koszykówka);

– stargardzki triathlon dla dzieci i młodzieży (pływanie, wyścig rowerowy i biegi szkół podstawowych i przedszkolaków);

– pokazy stargardzkich klubów i stowarzyszeń;

– siłowe wyzwania;

– Ninja Star 2;

– pokaz StrongMan;

– rekreacyjny przejazd rowerowy w ramach akcji Aktywne Miasta;

– Parada Motocyklistów;

– XV Bieg o Błękitną Wstęgę i VII Marsz Nordic Walking.

Zapisy do imprez sportowych na miejscu od godz. 9.00, dekoracje – około 14.00.

Dodatkowo w holu głównym AquaStar powstanie Strefa Mistrzów Sportu, gdzie będzie możliwość spotkania się z czołowymi stargardzkimi sportowcami. W tym miejscu będzie również Strefa Biznesu, w której partnerzy i sponsorzy OSiR opowiadać będą o funkcjonowaniu firm w mieście i o naborach. Będą też konkursy z nagrodami.

Dodatkowo w tym dniu wejście na obiekt w ramach Strefy AquaStar dostępne będzie za przysłowiową złotówkę! A mieszkańcy będą mogli skorzystać z basenu, siłowni czy też wziąć udział w seansie saunowym.

Na parkingu znajdować się będzie Strefa animacji i zabaw dla dzieci. Zaplanowano tam: gry, zabawy, eksperymenty, tańce, będą też słodkie niespodzianki i dmuchany zamek.

Wieczór zarezerwowany został na dwie flagowe imprezy, współorganizowane od lat ze Stargardzkim Klubem Lekkoatletycznym. O 19.15 ma ruszyć 7. Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km, natomiast o godz. 21.00 – 15. edycja Międzynarodowego Biegu Ulicznego o Błękitną Wstęgę Stargardu. Dodatkowo tegoroczne obchody Dni Stargardu 2022 na sportowo! zwieńczy koncert Mezo. Artysta weźmie również udział w biegu.

OSiR zachęca do odwiedzania wydarzenia, jakim są Dni Stargardu 2022 na sportowo!, na swoim profilu FB.

(r)

Poprzedni artykułPyrzyckie. Trwa budowa kolejnej ścieżki rowerowej
Następny artykułSOM – wypowiedz się, to dotyczy nas stargardzian i naszych sąsiadów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj