Dzwonów w Dzwonowie będzie przybywało

0

To już wiadomo – I Festiwal Dzwonków w Dzwonowie okazał się sukcesem. Bawili się mali i duzi – prawie 300 osób. Była rekreacja i integracja. I było mnóstwo atrakcji.

Wszystko działo się wokół świetlicy i remizy OSP Dzwonowo, oraz przy szkole, w której swoją siedzibę ma Warsztat Terapii Zajęciowej – od 1 stycznia 2021 r. prowadzi go Fundacja „Nowe Możliwości”.

– Taka impreza musi wypalić. I tak będzie, skoro obecna jest tu straż pożarna – usłyszeliśmy podczas otwarcia festiwalu w miniony piątek.

Program festiwalu był bardzo bogaty – patrz: https://stargardzka.pl/2022/06/08/wyjatkowy-bo-i-festiwal-dzwonkow-w-dzwonowie/. Dzwonki były głównym elementem. Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs kolorowania ceramicznych dzwoneczków dla dzieci. Najładniejsze zostały nagrodzone.

Wójt Marianowa Danuta Ankutowicz chwaliła całe przedsięwzięcie: – Dzwonki z Dzwonowa to dobry pomysł na produkt lokalny. Mózgiem tego pomysłu jest Łukasz Skryplonek z fundacji. Cieszę się, że młodzi ludzie tak licznie tu przyszli. Jako gmina jesteśmy bardzo dumni z tej inicjatywy.

Najważniejszy dzwon zawisł przed szkołą, a zarazem siedzibą WTZ Dzwonowo. Tam też nastąpiło pierwsze oficjalne dzwonienie 10-kilogramowego nabytku.

– Kupiliśmy go specjalnie na ten festiwal. To mosiężny, okrętowy dzwon. I nowe serce tego miejsca oraz naszej społeczności. Będzie bił w ważnych chwilach – mówił Łukasz Skryplonek. Zapytany o plany, powiedział: – Są już pomysły na przyszłoroczny festiwal. Mogę zapewnić, że dzwonów w Dzwonowie będzie przybywało.

Organizatorami festiwalu byli: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dzwonowie, Sołectwo Dzwonowo, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz OSP Dzwonowo.

Bożena Kuszela

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułDzień Dla Taty w FILARACH
Następny artykułGranty PPGR dla uczniów – wypełnij druk, aby przygotować umowę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj