Pyrzyckie. Trwa budowa kolejnej ścieżki rowerowej

0

Ścieżka dla cyklistów wzdłuż ul. Armii Krajowej nabiera kształtów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już jesienią rowerzyści przejadą po nowej, wygodnej nawierzchni. Z inwestycji skorzystają również piesi. Całość będzie odpowiednio oświetlona.

Wykonano już większość chodników z kostki betonowej. Położono również sieć oświetlenia ulicznego, a nowe latarnie czekają na montaż. Wykonawca przygotował podbudowy pod ścieżkę dla rowerzystów o długości prawie 400 m, która będzie miała komfortową nawierzchnię bitumiczną. Rozpocznie się od ul. W. Broniewskiego – dalej wzdłuż ul. Armii Krajowej – do ul. J. Twardowskiego. Inwestycję uzupełnią nasadzenia kilkunastu młodych klonów. Wartość wszystkich prac to prawie 1 mln zł.

To element dużego projektu, w ramach którego powstały już trasy wzdłuż ul. Spokojnej i ul. Nasiennej. Rowerzyści w Stargardzie korzystają z ponad 28 km ścieżek. Wraz z drogami innych zarządców to prawie 40 km tras dla cyklistów. Każda kolejna inwestycja jest projektowana w taki sposób, żeby łączyć już istniejące ścieżki. Tam, gdzie nie można zbudować specjalnej trasy, stosujemy inne rozwiązania – np. pasy rowerowe na jezdniach albo dopuszczalny przejazd po chodniku.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułĆwiczenia w Cukrowni Kluczewo 2022. Poznać zagrożenia
Następny artykułDni Stargardu 2022 na sportowo! – z Mezo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj