Obwodnica północna nabiera kształtów. Jedna część prawie gotowa

0

Kolejny meldunek z realizowanej inwestycji. Kontynuowane są intensywne prace przy budowie odcinka północnej obwodnicy Stargardu. To duże i ważne przedsięwzięcie, które pomoże usprawnić ruch drogowy w całym mieście. Jeden z fragmentów obwodnicy jest już niemal gotowy. Prace za około 10 mln zł idą zgodnie z planem.

Dobiega końca budowa części obwodnicy między ścieżką rowerową na ul. Podleśnej a ul. E. Orzeszkowej. Następnym krokiem są prace na kolejnym odcinku – między ul. Podleśną a ul. Podmiejską.

Inwestycja realizowana jest w dobrym tempie, zgodnie z harmonogramem. Na całym budowanym fragmencie została już wykonana kanalizacja deszczowa. Jeżeli wszystko nadal będzie szło zgodnie z planem, ta część obwodnicy – od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej – powinna zostać oddana do użytku najpóźniej w połowie 2023 r. Na to przedsięwzięcie miasto pozyskało prawie 5,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kolejne pieniądze miasto niedawno zdobyło na budowę następnego fragmentu obwodnicy północnej. To prawie 17 mln zł z rządowego programu Polski Ład na odcinek od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu przy ul. Składowej. Więcej informacji tutaj.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułDKK ma nowego dyrektora. Agnieszka Garczyńska: Dzieje się dużo i szybko
Następny artykułCzarno-białe też jest piękne. Uczyli się fotografować aparatem na kliszę  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj